UWAGA!

Podaruj chorym dzieciom odrobinę magii

 
Elbląg, Podaruj chorym dzieciom odrobinę magii

Biblioteki dla dzieci i młodzieży przebywającej w szpitalach, hospicjach czy rodzinnych domach dziecka, to rzadkość. A to właśnie książki mogą sprawić, że dzieciom chorym łatwiej będzie znieść pobyt w szpitalu, jak i samą chorobę. Przenosząc się w świat książek, będą mogły choć na chwilę o niej zapomnieć.

Naprzeciw tym potrzebom zorganizowano zbiórkę książek pod hasłem „Oddaj książkę – podaruj chorym dzieciom odrobinę magii”. Każdy elblążanin, który ma w swoim domu zbędne książki dla maluchów lub młodzieży, może je przynieść do Szkoły Podstawowej nr 23.
       – Stoisko specjalnie jest ustawione w holu głównym, zaraz przy wejściu do szkoły, aby każdy mógł bez problemu przyjść i zostawić książki – mówi Barbara Kosiacka, nauczycielka SP 23.
       Nikt nie spodziewał się tak dużego odzewu, do tej pory zebrano już pięć kartonów książek. Potrzeby są jednak ogromne.
       – Przede wszystkim namawiamy nasze dzieci do przynoszenia książek, które dawno przeczytane leżą gdzieś w domu, a które sprawiły im dużo radości, żeby się tą radością podzielić – wyjaśnia Barbara Kosiacka. – Nie trzeba kupować nowych książek, nie trzeba ponosić żadnych kosztów. Wystarczy przynieść tylko te książki, które zalegają w domu.
       Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci będą mogły zabrać ulubioną, przeczytaną książkę do domu. Dzięki temu pomoże to zaszczepić w nich zamiłowanie do czytania.
       Akcja trwa do 11 października. Po tym czasie książki zostaną wysłane do Wrocławia, a stamtąd trafią do odpowiednich placówek.
      
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama