UWAGA!

Podkładka i nóż: pamiątki dla turystów

 
Elbląg, Nagrodzona gliniana podstawka pod garnek (z lewej) i nóż do ziół
Nagrodzona gliniana podstawka pod garnek (z lewej) i nóż do ziół (fot. Urząd Marszałkowski)

Gliniana podkładka pod garnek i nóż do ziół - to nowe nowe pamiątki z Warmii i Mazur. Wykonali je elblążanie: Adriana Ronżewska-Kotyńska oraz Agata Zambrzycka i Piotr Górski, współpracujący ze Stowarzyszeniem Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.

Elbląskie prace znalazły się wśród nagrodzonych pamiątek w szóstej edycji konkursu, którego organizatorem jest samorząd województwa. Komisja konkursowa w tym roku wyróżniła głównie przedmioty związane z gastronomią. Z 49 nadesłanych prac wybrano sześć, w tym dwie elbląskie: glinianą podkładkę pod garnek autorstwa Ady Ronżewskiej-Kotyńskiej i nóż do ziół autorstwa Agaty Zambrzyckiej i Piotra Górskiego z biura Ap Dizajn. Nagrodzono także podstawkę ceramiczną, warmijski dzwoneczek, chustkę niezapominajkę i bandamkę. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a ich prace zostaną zaprezentowane na wystawie, kolejne egzemplarze trafią już do sprzedaży.
       - Od jakiegoś czasu współpracuję z elbląskim biurem Ap Dizajn, które specjalizuje się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego. Razem wzięliśmy udział w tym projekcie - mówi Adrianna Ronżewska- Kotyńska. - Kafel, który zajął pierwsze miejsce, jest mojego autorstwa. Zanim powstała podstawka, dużo rozmawialiśmy ze stowarzyszeniem, dyskutowaliśmy o nim i doszliśmy do konsensusu, jak powinna taka pamiątka wyglądać.
       - Myślę, że pamiątki będzie można zakupić najpóźniej za tydzień. Przygotowujemy teraz je do sprzedaży i mamy nadzieję, że turyści, którzy je kupią na pamiątkę, będą zadowoleni – mówi Małgorzata Płoska, prezes Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.
       Pamiątki będzie można kupić m.in. przez internet. Trwa ustalanie szczegółów.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama