UWAGA!

Podróż za jeden uśmiech

 Elbląg, Podróż za jeden uśmiech
(fot. Michał Skroboszewski)

Każdy z nas podróżował kiedyś palcem po mapie. Może czas nauczyć tej sztuki najmłodszych? Biblioteka Elbląska organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci, w Dziale Literatury Młodzieżowej przy ul. Św. Ducha można poczuć prawdziwy smak przygody!

Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 12- 14. Prowadzi jej Małgorzata Adamska. - Zajęcia odbywają się pod hasłem "Obrazkowe podróże palcem po mapie". Chcę, żeby każdy kraj kojarzył się dzieciom z charakterystycznymi postaciami, symbolami - opowiada koordynatorka - Stworzymy oryginalne mapy, m.in mapę Elbląga. Zaczniemy jednak od Finlandii, która znana jest przede wszystkim ze świętego Mikołaja i Muminków. Następnie zajmiemy się Szwecją. Dzieci będą mogły nauczyć się gier i zabaw z różnych stron świata, które opisane są w książce pt. "Najpiękniejsze zabawy świata dla dzieci". Dziś tworzymy globusy z balonów. Na ogół na zajęcia przychodzą cały czas te same osoby. Nowe dzieci dochodzą za namową innych. Uczestnikami są głównie dzieci w wieku szkolnym.
       - Bardzo lubię tutaj przychodzić. Jestem trzeci raz na zajęciach w bibliotece - mówi Julia.
       - Byłam już w czterech krajach: Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu . Do nich chciałabym wrócić, a zajęcia w bibliotece to moja ulubiona rozrywka na wakacje - dodaje jej koleżanka Helena.
       Udział w zajęciach jest bezpłatny.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama