UWAGA!

Podsekretarz MON spotkał się z dowództwem

 Elbląg, Podsekretarz MON spotkał się z dowództwem
fot. nadesłana

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski wizytował żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód podczas ćwiczenia „Allied Spirit VIII”.

Ćwiczenie pk. „Allied Spirit VIII” zbliża się do końca. Udział w nim bierze ponad 4 tys. tysiące żołnierzy z 10 państw. W dniach 28 – 29 stycznia ich działania obserwowali: podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika, zastępca dowódcy Wojsk Stanów Zjednoczonych w Europie (USAREUR Command Group) gen. dyw. Timothy McGuire oraz dowódca 12. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund T. Andrzejczak, a także zaproszeni goście. W niedzielę, 28 stycznia minister wraz z towarzyszącymi mu oficerami wizytował biorących udział w ćwiczeniu żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (ang. Multinational Division North East – MND-NE).
       Przybyłych gości powitał zastępca dowódcy dywizji gen. bryg. Karel Rehka. Podczas wizyty gen. Rehka przedstawił rolę i zadania tworzonego przez żołnierzy dywizji Zespołu Podgrywającego Szczebla Nadrzędnego (ang. High Command - HICON). Podkreślił również wagę udziału żołnierzy MND-NE w ćwiczeniach międzynarodowych podczas przygotowań Dowództwa do osiągnięcia Pełnej Gotowości.
      
      
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy lokalizacja tych sił zbrojnych w Polsce, to nie oddalenie zagrożenia dla tych państw i przeniesienie teatru wojny znowu na teren od wieków umęczonej rzeziami narodowymi Polski ? Przecież my nie mamy w ogóle armii ! 50 tyś. żołnierzy, 150 generałów, kilkanaście tysięcy kadry dowódczej, kilkadziesiąt czołgów, kilkanaście samolotów SU( jeszcze sowieckich ). Znowu chcą wypróbować nową broń na naszym organizmie państwowym. .. jeżeli sprowokujemy Rosję Rosja obecnie jest tak słaba militarnie, a ich naród chce kupować jeszcze w polskich Lidlach i Biedronkach, że agresja z ich strony to wymysł Zachodu który jak zwykle szuka rynków zbytu na swoją produkcję, zwłaszcza wojenną, "w tym momencie " polaczkom". ..
  • Masz rację, proponuję rozwiązać armię i jak dawniej było, powrócić do pospolitego ruszenia z motykami i kosami.
  • Dla Polski rozwiązanie = tylko ogłoszenie neutralności jak Szwecja, sojusz z nią, wydzierżawienie linii kolejowych i szos dla potencjalnych agresorów Rosji, produkcja broni na sprzedaż dla tych co chcą bawić się w wojnę, ale nie naszym kosztem. PKB wzrośnie 5 x, dochody Polaków do 12.000 zł ( jak w Szwecji ), będziemy jeździć Volvo i średnio żyć w zdrowiu do 90 lat na Karaibach itp. Wtedy nikt nas znowu nie wyrżnie. .. jak przez wieki. Ci co chcą sobie postrzelać, informuję że jest coś takiego jak Legia Cudzoziemska, tylko tam trzeba umieć walczyć, a nie głupawo, bez przygotowania jak Obrona Terytorialna oddawać życie za nieodpowiedzialnych polityków. NIGDY WIĘCEJ POLSKICH TRUPÓW w konfliktach wywoływanych przez obcych. ..
  • A guzik prawda nie było u mnie żadnych ministrów i generałów. ..
Reklama