UWAGA!

Podsumowanie akcji "Znicz"

 Elbląg, Podsumowanie akcji "Znicz"

Podczas policyjnej akcji „Znicz” na terenie powiatu elbląskiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 170 pojazdów, nałożyli 69 mandatów karnych, w tym najwięcej za przekroczenie prędkości.

Zabezpieczyli 14 dowodów rejestracyjnych, szczególnie za ujawnione nieprawidłowości stanu technicznego pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego mężczyznę, który kierował pojazdem oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów, a także jednego mężczyznę pod wpływem narkotyków. Odnotowano 11 niegroźnych kolizji oraz 3 wypadki drogowe.
       Do jednego z wypadków doszło w niedzielę tuż przed godziną 04.00 w Pasłęku przy ul. Wojska Polskiego. Kierujący audi Mateusz K nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala. Po badaniu okazało się, że Mateusz K. miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
       Do innego wypadku doszło wczoraj po godzinie 13.00 w Helenowie. Tam kierująca oplem zaczęła wyprzedzać kierowcę renault. Ten nie patrząc w lusterko zaczął w tym samym momencie skręcać w lewo. Wtedy kierująca oplem, aby uniknąć zderzenia zjechała do rowu. Kierujący renault odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy. Funkcjonariusze Ruchu drogowego po krótkim czasie zatrzymali biorącego udział w zdarzeniu kierowcę w jego miejscu zamieszkania. Poddano go badaniu na zawartość środków odurzających. Jak się okazało 33 – letni Andrzej G. był pod wpływem marihuany. Pasażerka opla została odwieziona do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu.
       Oprócz obsługi zdarzeń drogowych elbląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze byli obecni na ulicach miasta oraz ciągach komunikacyjnych prowadzących do cmentarzy.
       Do służby zostało skierowanych 91 policjantów ruchu drogowego i 139 funkcjonariuszy z innych wydziałów, którzy oprócz udzielania pomocy w akcji „Znicz” prowadzili swoje rutynowe, codzienne czynności. Zrealizowali 179 interwencji, wylegitymowali 349 osób i sprawdzili 31 telefonów komórkowych. Zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Dodatkowo policjanci przewieźli 22 osoby nietrzeźwe do pogotowia socjalnego, a 1 osobę nietrzeźwą przewieziono do miejsca zamieszkania.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama