UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podyskutujmy o mediach obywatelskich

 
Elbląg, Podyskutujmy o mediach obywatelskich
fot. ESWIP

O tym, że żyjemy w globalnej wiosce m.in. za sprawą mediów elektronicznych, mówił w latach 60. ubiegłego wieku Marshall McLuhan, kanadyjski teoretyk komunikacji. Nośność różnorodnych form przekazu praktycznie wykorzystują dziś media obywatelskie, które w dobie rozwoju społeczności internetowych nabierają coraz większego znaczenia. To im poświęcona będzie konferencja 24 i 25 maja w Elblągu.

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych już po raz trzeci zaprasza do udziału w Regionalnej Konferencji Mediów Obywatelskich. Wydarzenie kieruje przede wszystkim do organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego, które tworzą tego typu media – czyli na co dzień piszą, nagrywają, publikują i emitują – bądź w niedalekiej przyszłości chcą się tego podjąć.
       W ciągu dwóch dni w Elblągu będzie można m.in. podyskutować o tym, czy media obywatelskie są narzędziem wykorzystywanym do zmian społecznych, czym jest dziennikarstwo obywatelskie, w jaki sposób poprzez reportaż możemy oddziaływać na ludzi. Drugi dzień, obok bloków teoretycznych, obejmie praktykę w postaci warsztatów z fotoreportażu i tworzenia filmu bez użycia kamery. Tego dnia wręczona zostanie również nagroda „Srebrnego długopisu” dla dziennikarza obywatelskiego, a także będzie można poznać z bliska twórców kampanii społecznej „Wolontariat w Elblągu” – wystawią się oni ze swoimi materiałami, a także zaprezentują swoją pracę włożoną w kilkumiesięczne przedsięwzięcie.
      

 


       Osoby zainteresowane bezpłatnym udziałem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.eswip.pl i odesłanie go na adres b.mazurek@eswip.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja włącznie.
      
       Konferencja organizowana jest w ramach projektu „Komunikuj się skutecznie! (…)” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Funduszu inicjatyw Obywatelskich i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      

Jola Prokopowicz, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Elblaskie media lokalne są krutko "za pysk" trzymane prez PO, cenzurują wpisy krytyczne dotyczące nieudolnych rządów Nowaczyka-Nieudacznika.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    STOP CENZURZE W MEDIACH(2012-05-10)
  • pierwszy cenzor to towarzysz Derlukiewicz żąda hymnów pochwalnych na cześć PO a przeciwników utopił by w łyżce wody - ogólnie wzbudza wstręt i odrazę
Reklama