UWAGA!

Podziękuj swojemu darczyńcy

Elbląg, Na zdjęciu nagroda dla „Filantropa Roku 2008".
Na zdjęciu nagroda dla „Filantropa Roku 2008".

Obok prowadzenia działalności biznesowej słyszą pukanie do drzwi potrzebujących. Otwierają, wysłuchują i wspierają. Dzielą się tym, co wypracowali. Mimo że motywacje niesienia pomocy przez filantropów bywają różne, efekt jest najważniejszy – więcej nakarmionych dzieci, lepiej wyposażone szkoły, ciekawsze imprezy lokalne i wiele innych. Czas podziękować i wyróżnić dobroczyńców. Trwa IX edycja konkursu o tytuł Filantropa Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.

Tytuł „Filantropa Roku 2008" może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w ubiegłym roku w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych oraz instytucji użyteczności publicznej z terenu Elbląga i powiatu. Ważne jest wsparcie zarówno finansowe, jak i darowizny rzeczowe, czy usługi. Spośród zgłoszonych kandydatów kapituła konkursu wybierze nominowanych, których lista zostanie opublikowana jeszcze przed rozstrzygnięciem. W maju, podczas uroczystej gali, ogłoszony zostanie zwycięzca, który otrzyma statuetkę Ferdynanda, nawiązującą do postaci elbląskiego przemysłowca-filantropa Ferdynanda Schichaua. Filantrop Roku stanie się jednocześnie reprezentantem naszego miasta w ogólnopolskim plebiscycie „Dobroczyńca Roku".
     Zgłoszenia do konkursu mogą składać organizacje pozarządowe (m.in. stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, stowarzyszenia kościelne) oraz instytucje użyteczności publicznej (m.in. szkoły, uczelnie, szpitale, instytucje działające w sferze kultury i pomocy społecznej). Wniosek oraz regulamin dostępne są na stronie www.fundacja.elblag.pl. Zgłoszenia należy składać do końca marca w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.
     
     Konkurs o tytuł „Filantropa Roku" organizowany jest już po raz dziewiąty, a jego celem niezmiennie jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw. Dotychczasowymi laureatami są: ALSTOM Power Sp. z o.o. (2000), Halina Dziurdź i Marian Segeda (2001), Ireneusz Ziemiński i Andrzej Szmit (2002), Jan Puchalski (2003, 2005), Bożenna i Bogdan Raszczykowie (2004), Roman Badysiak (2006), Ryszard i Artur Zagalscy (2007). Konkurs organizowany jest przez Fundację Elbląg we współpracy z Radą Elbląskich Organizacji Pozarządowych oraz organizacjami skupiającymi biznes.
     
     Mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg:
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • he he kiedy ciekaw jestem filantropem zostanie komuch z krwi i kości Słonina? Darczyńca dla tysięcy komuchów w tym mieście?
 • W życiu nie zgłoszę sponsora mojej szkoły. Za co mam robić człowiekowi pod górkę ? On zostanie darczyńcą roku i będzie miał codziennie 10 telefonów z prośbami i tekstami " no wie pan, jest pan darczyńcą roku". .. .
 • .. chyba trochę urwana ta wypowiedź radiowa; )
 • Jeśli dar jest z głębi serca płynący i ze swojego budżetu jest to piękne. Ale jeśli z kasy i z krzywdy innych to gorzej. Druga sprawa to łapiduchy z finansówki, w tym kontekście trzeba dawać ostrożnie. Czy Janosik był szlachetnym?
 • ciekawe czy publiczność znowu stanowić będą sami seniorzy z elbląskich klubów :)hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hehehe(2009-03-15)
Reklama