UWAGA!

„Podziel się Posiłkiem” z Gimnazjum nr 4

Elbląg, „Podziel się Posiłkiem” z Gimnazjum nr 4
fot. nadesłana

Z początkiem roku szkolnego rozpoczyna działalność Szkolne Koło Wolontariatu Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1. W ten weekend młodzież wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Podziel się Posiłkiem".

Przez dwa dni gimnazjaliści w dwóch elbląskich sklepach zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością. Zbiórka miała na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.
       W tym roku zbierane były przede wszystkim: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki i konserwy. Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności. Zostały w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.
       W Elblągu, zgromadzoną żywność, Bank przekazuje przede wszystkim potrzebującym rodzinom wielodzietnym. Podarowane produkty trafiają do świetlic terapeutycznych i ośrodków szkolno-wychowawczych oraz do Środowiskowego Hufca Pracy.
       Młodzież Gimnazjum nr 4 była najliczniejszą grupą wolontariuszy (ponad 40 osób) wśród wszystkich elbląskich szkół. Już niedługo kolejny raz będziemy mieli szansę pomóc potrzebującym, a na naszych uczniów zawsze można liczyć.
      
      
      
Anna Ostrasz, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A weźcie sie do roboty anie cały czas wyciągacie żebraki ręce to już chyba nasza cecha narodowa, rząd finansuje nierobów partie platformy przyczepy miny i korwiny i diabeł wie co jeszcze a dzieci wysyłacie źębrać a idzcie sami cały czas jak nie orkiestra to kapela i tak w kółko od tego żeby dzieci miały co jeść jest ten rząd lub nierząd idzcie do nich oni maja się czym dzielić
Reklama