UWAGA!

Podziel się Posiłkiem

 Elbląg, Podziel się Posiłkiem

W piątek i sobotę (23 i 24 września) w elbląskich sklepach oraz w Suchaczu i w Młynarach zostanie przeprowadzona zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności i firmę Danone „Podziel się Posiłkiem”.

Bank Żywności w Elblągu przygotowuje zbiórkę w sklepach sieci Biedronka, Va bank, Sieć 34, części sklepów Społem, w marketach Carrefour, E.Leclerc i Lidl, a także w Suchaczu i Młynarach. W akcji udział wezmą wolontariusze z elbląskich szkół i organizacji pozarządowych.
       Akcja ma już swoją tradycję. Zebrana żywność przekazana zostanie placówkom i organizacjom charytatywnym zajmującym się dożywianiem dzieci i młodzieży, w tym świetlicom socjoterapeutycznym, domom dziecka w Elblągu i Marwicy, Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
       Prosimy o produkty przydatne do przygotowywania posiłków dla dzieci i młodzieży – mleko, płatki, mąkę, ryż, masło, konserwy, dżemy, kakao, a także soki owocowe i słodycze. Żywność zostanie przekazana w ciągu kilku dni po zbiórce.
       Koordynatorem zbiórki jest Anna Jabłońska, tel. Banku – 55 648 66 11.
      
      
Teresa Bocheńska, Bank Żywności w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja osobiście bym w sklepie Carrefour nic nie wrzucał do tych koszy :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  _były pracownik_(2011-09-19)
 • może przestańcie korporacjom i milionerom rozdawać pieniądze w ramach dotacji, to starczy wam wtedy dla niedożywionych i akcji żebraczych nie będziecie musieli robić; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdrowy na umyśle(2011-09-20)
 • Wiele razy widziałem, jak podczas tej akcji, z koszy wybierają lepszy towar ci "potrzebujący"czyli organizatorzy zbiurki. I ładują do toreb znajomych, po czym-za pewne-dzielą się tym w domach. Pani Teresa Bocheńska musiałaby nad każdym stać, pilnując, by zatrudnieni"wolontariusze-złodzieje"nie kradli dla siebie towaru ze zbiurki. (elbląski Carrefour, Biedronka przy Nowowiejskiej). Powinni tę akcję obserwować policjanci i SM w cywilu, gotowi zatrzymać na gorącym uczynku"zapobiegliwego wolontariusza". Jest to wykonalne. Ty wkładasz towar do kosza, z nadzieją, że pomagasz, nic bardziej mylnego. I wciskanie ulotek jest nachalne, mało ci oka nie wybiją, gdy ulotki nie weźmiesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator akcji(2011-09-20)
 • Akcja bardzo szlachetna i potrzebna, tylko co z tego trafi do rąk potrzebujących?.
 • moim zdaniem ta akcja i ine podobne to żebranina wyciągają ręce po żarcie od ludzi żyjących na średnim poziomie bo bogaty robi zakupy w innych sklepach niż markety sami zabierają sobie co lepsze a tym najmniej chodliwym towarem dopiero dzielą ludzi denerwuje mnie kiedy zmieniają się te ekipy pod biedronka to juz nagminnie stoją rożni pseudo litościwi zbierają to na dzieci psy koty wszelkiego rodzaju inne a do Tuska niech ruszy kasa bo tylko lansuje się w telewizji robi sobie kampanie za darmo razem z cala świta nierobów niech raz publicznie da z własnej kieszeni na jakąś zbiórkę publiczna będzie pierwszy możne ktoś go zauważy w dniach kiedy jest ta żebranina staram się omijać nie mogę patrzeć; . na to dziadostwo te sklepy z daleka.
 • Dokładnie!! Lepsza żywność nie trafia do osób potrzebujących tylko do tych, którzy ją zbierają w marketach bądź też sortują na magazynach. Ubogim dzieciom pozostawią kaszę, ryż i mąkę, bo reszta trafi do domów wolontariuszy!!
 • Wolontariuszem nie byłem, więc nie wiem co później się z ta żywnością dzieje. Wiem natomiast, że to państwo oraz rząd powinni stworzyć takie warunki do życia swoim obywatelom, aby nie trzeba było robić takich akcji. Pod rządami PO niestety takie zbiórki są coraz częstsze.
 • w Elblągu 1/4 mieszkancow nie ma na codzienny posilek - ale lokalni pseudopolitycy sa napuszeni jacy to oni sa wspaniali
 • "Obserwator akcji" jeśli widzialeś złodziejstwo to było trzeba powiadomić Policję, a nie stać jak żelbetonowy słup i się dziwować "co to za złe ludziska". Jest to przestępstwo jak każde inne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oko wypaczoności(2011-09-20)
 • oko wypaczonośc-Zadzwoniłem. Panowie niebiescy przyjechali. .. po dwóch godzinach, gdy było już po fakcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator akcji(2011-09-20)
 • Elblag co za ludzie !!! piszecie takie komentarze na temat akcji, że aż żal. Co trzecia rodzina korzysta z pomocy Banku Żywności luB CARRITASU i sie do tego nie przyznaje przed sąsiadami bo co WSTYD !!!. taka jest prawda, Wolicie siedzieć na zasiłkach socjalnych, ubiegać się o dotacje mieszkaniowe i inne rzeczy z MOPS-u, bo po co chodzić do pracy lepiej żerować na państwie gdzie wasze ambicje. DO PRACY nie bo po co! za tysiąc zł nie dostanę rodzinnego i dodatku i zapomogi to ładna sumka się uzbiera bez wysiłku !!!Patologia rodzi patologie. A akcja jest ok. POPIERAM TEGO TYPU AKCJE !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WOLONTARIUSZKA(2011-09-20)
 • Gwoli ścisłości to państwo korporacje i milionerzy żerują na nas, a nie odwrotnie. Ale id. .. nie sieją sami się rodzą. ; D
Reklama