UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podziemne Państwo Kobiet

W piątek 26 lutego o godz. 16 w sali konferencyjnej Elbląskiego Centrum Społecznego przy ul. Grunwaldzkiej 2 wyświetlony będzie film pt. „Podziemne Państwo Kobiet”, po nim odbędzie się debata z udziałem Anny Olszewskiej, dyrektora Ośrodka Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz posłanki Izabeli Jarugi Nowackiej, która objęła patronat nad spotkaniem.

„Podziemne państwo kobiet” to obraz polskiej rzeczywistości, w której ustawa antyaborcyjna funkcjonuje tylko na papierze. Po raz pierwszy w Polsce na publiczną opowieść o osobistym doświadczeniu zdecydowały się kobiety, które dokonały nielegalnej aborcji. Ich głos sprowadza się do jednego – do oskarżenia społeczeństwa o hipokryzję wyrażającą się akceptowaniem ustawy, która nie działa.
       Wyrzucenie z gabinetu na wpół przytomnej pacjentki, rozmowy telefoniczne, w których zamiast o aborcję pyta się o „wywoływanie miesiączki”, lęk i duże pieniądze. Autorki „Podziemnego państwa kobiet”, Anna Zdrojewska i Claudia Snochowska-Gonzalez, w swoim filmie nie tylko rekonstruują fakty dotyczące mechanizmu działania podziemia aborcyjnego, lecz przede wszystkim oddają głos ośmiu kobietom, które odpowiedziały na ich apel i odważyły się opowiedzieć o swoich przeżyciach. Kobiety te – w różnym wieku, o różnym statusie społecznym i sytuacji życiowej – przerywają tym samym „milczenie owieczek”, czyli stan zbiorowego zastraszenia zdiagnozowany przez Kazimierę Szczukę w książce o tym właśnie tytule.
       Organizatorem spotkania są elbląscy Młodzi Socjaliści, którzy podkreślają, że spotkanie to nie ma na celu propagowanie aborcji. – Chcemy pokazać, że obecna ustawa antyaborcyjna to fikcja – twierdzą.
       Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względu na ograniczona ilość miejsc należy zgłosić się po bezpłatna wejściówkę. Dodatkowe informacje w ECS przy ul. Grunwaldzkiej 2 lub pod nr tel. 55 237 10 44 codziennie od 11 do 17.
      
      
      
Krzysztof Sierżantowicz, MS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama