UWAGA!

Policjanci mówią "nie" likwidacji Pogotowia Socjalnego

 Elbląg, Policjanci mówią "nie" likwidacji Pogotowia Socjalnego
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Elbląscy policjanci apelują do prezydenta Witolda Wróblewskiego o wycofanie się z decyzji o likwidacji Pogotowia Socjalnego. - Likwidacja może mieć negatywny wpływ na stan bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie, z związku z czym apelujemy o niezwłoczne wycofanie się z tej decyzji - pisze w imieniu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP Elbląg jego przewodniczący Zbigniew Przyborowski. 

Przypomnijmy, że decyzja o likwidacji Pogotowia Socjalnego zapadła w trybie pilnym 16 kwietnia na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Uchwałę unieważnił następnie wojewoda warmińsko-mazurski, zarzucając władzom miasta, że przed podjęciem decyzji nie przeprowadziły konsultacji społecznych w tej sprawie. Wysłaliśmy w miniony wtorek pytania do ratusza, chcąc dowiedzieć się, jakie kroki podejmą władze miasta w tej sytuacji? Zaskarżą decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, przeprowadzą procedurę likwidacji od nowa? Wstrzymają obecny proces likwidacji wraz z wycofaniem się z wypowiedzeń, wręczonych już pracownikom? Odpowiedzi do dzisiaj nie otrzymaliśmy, za to 14 maja wieczorem do naszej redakcji trafiło stanowisko w sprawie Pogotowia Socjalnego, które wystosował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

- Likwidacja Pogotowia Socjalnego może mieć negatywny wpływ na stan bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie, z związku z czym apelujemy o niezwłoczne wycofanie się z tej decyzji - pisze Zbigniew Przyborowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP Elbląg. - Bez wsparcia Pogotowia Socjalnego sprawowaniem opieki nad osobami w stanie nietrzeźwości, zapewnieniem im pierwszej pomocy, a w wielu przypadkach nawet zabiegów higieniczno-sanitarnych musiałaby się zająć policja samodzielnie. Interwencje policji, które przy wsparciu Pogotowia Socjalnego, realizowane są zwykle w godzinę, przedłużyłyby się nawet do trzech godzin, a obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich  lub konieczność poddania osoby nietrzeźwej detoksykacji musiałaby się odbywać w placówkach ochrony zdrowia dla ogółu mieszkańców. W konsekwencji policja zamiast wykonywać swoje podstawowe zadania i chronić mieszkańców przed przestępczością, musiałaby się zajmować "niańczeniem" osób nietrzeźwych - napisali policjanci w piśmie do prezydenta. 

 Całość pisma publikujemy tutaj. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wczoraj rząd słoweński zdecydował, że pandemia korony „zakończyła się” w tym kraju po tym, jak codziennie zgłaszano mniej niż siedem nowych potwierdzonych przypadków w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Oznacza to między innymi, że ktokolwiek wjeżdżający do Słowenii z innego kraju UE nie musi poddawać się kwarantannie. Z drugiej strony osoby wykazujące objawy choroby nie mogą wjechać na teren kraju. Decyzja oznacza również, że kilka środków podjętych przez kraj, takich jak pomoc finansowa dla obywateli, zostanie sfinalizowanych w maju. Niektórzy uczniowie zaczną szkołę w przyszłym tygodniu. Wtedy też będą otwarte bary, restauracje i hotele z mniej niż 100 pokojami. Jednak niektóre zasady pozostają. Reuters donosi Reuters, że noszenie ochraniaczy na usta, trzymanie 1,5 metra z dala i używanie środków dezynfekujących na rękach w miejscach publicznych Słowenia ograniczyła epidemię w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dzisiaj Słowenia ma najlepszy obraz epidemiologiczny w Europie, powiedział wczoraj premier Janez Jansa, zgodnie z kilkoma mediami! Szkoda, że ​​nasi sąsiedzi są w scenariuszu terroru, takim jak Polska Silny naród, ale rząd jest przerażony, pamiętaj, że strach nie może przejąć władzy Hashtagi: #ArekMark
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  12
  Arek Mark(2020-05-15)
 • Ktoś się obudził. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  1
  wilku(2020-05-15)
 • No i co na to odpowiedzą panowie byli komendanci a teraz radni Osik i Konert z KWW Wróblewskiego? Teraz też będziecie głosować z "przykazu"za likwidacją, czy odważycie się sprzeciwić likwidacji, to macie swoje zdanie czy nie?
 • Panowie, Panowie proszę Was nie ryzykujcie takim apelem, może się na Was obrazić, (dobrze, że swymi radnymi z poparciem wśród mieszczan trochę więcej nić 100 głosów )nie mocy, aby zlikwidować Wasze stanowiska pracy. Bo kto wie co by zrobił ?? Proszę o więcej rozwagi w kontaktach z samym Onym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  4
  Plebs.(2020-05-15)
 • "wicia "myślisz, że pamiętają o tym, że byli policjantami ?? Tylko, jak zdobyć głosy. Emerytura jedynie co ich mentalnie łączy z byłą pracą : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  3
  " Nowy Przełożony "(2020-05-15)
 • Kompromitacja mundurowych radnych Osika i Konerta nie zna granic! Lojalność układowa silniejsza niż praktyka zawodowa. Przykre!
 • Przykro komentować decyzję byłych komendantów A dzisiaj radnych. To że się przyczynili do likwidacji tak potrzebnej instytucji to świadczy o ich zaangażowaniu dla dobra miasta. Dla tych pseudo radnych liczy się tylko Wróblewski i jego id. .. .etyczne pomysły. W moich oczach jesteście Panowie ingnorantami i bardzo słabymi bez honoru ludźmi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  4
  Lalek(2020-05-15)
 • Rycerze, którzy mówią Ni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Monty Python(2020-05-15)
 • No to brawa i uznania dla bylych komendantów, chyba trochę wstyd a wręcz obrzydzenie ale to tylko potwierdza stan umyslu, polotu i beznadziejnosci naszych niemych fachowców tak ochoczo i bezmyslnie wybranych
 • A ja mówię nie, na olewające podejście policji na zgłoszenia obywateli !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  nie dla nie(2020-05-15)
 • W życiu po prostu trzeba mieć jaja !
 • Nasza policja ich nie ma !
Reklama