UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci radzili ofiarom przestępstw

Osiem osób skorzystało z porad policjantów podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw (22-28 lutego). Dwie z nich zostały skierowane do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego elbląskiej komendy w celu złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie. W efekcie jeden ze sprawców trafił do aresztu.

Już po raz ósmy w całej Polsce prokuratury, sądy, ośrodki pomocowe oraz komendy policji prowadziły dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W elbląskiej komendzie przy ul. Królewieckiej przez pięć dni w godz. od 9 do 15 na osoby potrzebujące pomocy czekało 10 policjantów oraz psycholog.
       - Dyżurowali policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń – informuje podkom. Piotr Cioła, naczelnik wydziału prewencji kryminalnej. – Pomocą służył też policyjny psycholog. Można było odwiedzić komendę osobiście bądź zasięgnąć porady telefonicznie.
       Dyżur weekendowy (27-28 lutego) pełniony był w komendzie przy Al. Tysiąclecia.
       Z porad prawno-psychologicznych skorzystało osiem osób. Dwie z nich zostały skierowane do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego elbląskiej komendy celem złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.
       - Oba przypadki były związane z przemocą w rodzinie – mówi nadkom. Piotr Cioła. – W odniesieniu do jednego ze sprawców został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
       Przypominamy też, że Komenda Miejska Policji w Elblągu wspólnie z Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej wydały broszurę pt. „Prawa osoby pokrzywdzonej”. Zamieszczono w niej m.in. adresy instytucji służących pomocą ofiarom przestępstw, jak również gotowy wzór wniosku o przyznanie kompensaty.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Słuchajcie sie policji to zimą w sandałach bedziecie maszerować. Teoretycy!A w rzeczewistości jak złodzieja, mordercy sam im za rękę nie przyprowadzisz to Oni go nie znajdą, no chyba że powiesz gdzie on jest. Na policje nie ma co liczyć, Oni potrafią mandat wypisać, nic więcej!!!!! NASZA SIEROTNA POLICJA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-07)
 • Jak czujecie się rodzinki milicyjne z placu wolności ? Czekacie na listonosza ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-08)
Reklama