UWAGA!

Policjanci sprawdzili, jak chodzą piesi

 
Elbląg, Policjanci sprawdzili, jak chodzą piesi

Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania mające poprawić bezpieczeństwo osób pieszych. W ciągu tygodnia odnotowano kilka groźnych potrąceń. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze z drogówki trafili na ponad 70 osób przechodzących przez jezdnie w miejscu niedozwolonym lub wprost na czerwonym świetle - ukarano także kierujących, którzy nie ustępowali pierwszeństwa pieszym.

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Królewieckiej, podobne na al. Grunwaldzkiej i śmiertelny wypadek w okolicach ul. Żuławskiej, gdzie kobieta weszła na przejście dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle. To tylko niektóre przykłady wypadków z kilku dni na terenie Elbląga. Wypadków, w których poszkodowanymi były osoby piesze, często niezauważone przez kierujących. Wszystkie zdarzenia miały miejsce po godzinie 16, gdy zapadał już zmierzch .
       Podczas wczorajszych kontroli policjanci za każdym razem przypominali kontrolowanym osobom o używaniu elementów odblaskowych a także o tym do jakich wypadków dochodzi z udziałem pieszych. Podczas działań policjanci wykorzystali także miejski monitoring.
       - Z 75 pieszych skontrolowanych przez policjantów, 24 osoby zostały pouczone, natomiast w pozostałych i co warto podkreślić, rażących przypadkach stworzenia niebezpieczeństwa, funkcjonariusze skorzystali z mandatów karnych – mówi podkom. Wojciech Skrobotun z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Działania ukierunkowane na osoby piesze jak i kierujących nie ustępujących im pierwszeństwa będą kontynuowane. Wciąż odnotowujemy wypadki drogowe, w których poszkodowanym jest często właśnie pieszy.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prawda jest taka, że przez tą medialną propagandę ustawy która NIE weszła oraz tego jaka to kultura powinna panować na naszych drogach, piesi pchają się prosto pod koła, zbliżając się do przejścia od razu na nie wchodzą jak święte krowy! Ludzie myślcie trochę! Nie da się zatrzymać samochodu w sekundę nawet jadąc 40km/h
 • Policja musi wykonywać rozkazy i nawet zabić taka prawda
 • do poprzednika - masz rację i bardzo dobrze, że wspomniany przez Ciebie przepis nie wszedł w życie. Zezwalanie pieszym na wchodzenie bezpośrednio pod koła samochodów w przypadku, gdy jeszcze tak mało kierowców dostrzega pieszych przed przejściem, to byłaby ogromna głupota, która wywołałaby masę potrąceń. Najpierw należy przygotować infrastrukturę - dobrze widoczne, podniesione przejścia dla pieszych, zrobić kampanię społeczną uświadamiającą kierowcom, że warto przepuszczać pieszych, a dopiero gdy to wszystko zacznie już działać - można zmieniać prawo. Jednakże to, że ten przepis kiedyś wejdzie jest prawie na 100% pewne, więc może byśmy tak zaczęli powoli się z nim oswajać i zaczęli baczniej obserwować przejścia dla pieszych, zdejmować nogę z gazu zbliżając się do nich, przepuszczać pieszych - nie dlatego, że tak nakazują przepisy, ale z dobrej woli, szacunku dla drugiego człowieka i świętego spokoju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Edek...(2015-11-20)
 • No i w końcu. z pieszymi też trzeba zrobić porządek pchają się na jezdnie a później placze jedna z drugim bo potrącony. .. Wlepiać mandaty aż się oduczą przy takiej pogodzie jak ta jest autem ciężko wyhamować ale później sie czyta że kierowca zły itp itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  czarna.kicia(2015-11-20)
 • Kiedy weźmiecie się za święte krowy na rowerach?
 • Kiedy policja sprawdzi czy przychodząc i wychodząc każdy z nich jest trzeźwy ? To plaga.
 • No i zaczelo sie. .. teraz wszyscy beda zaslaniac sie przepisem ktory nie wszedl-. -
 • Piesi (oczywiście nie wszyscy) przypominają mi takie kury na wybiegu - lezie to to i nie patrzy na nic. Co Wy wymagacie, żeby się rozglądali i uważali, jak to to nie patrzy nawet przed siebie. To jest zadanie dla straży miejskiej, żeby pouczali i pilnowali - nie mówię o karaniu mandatami kogo popadnie, chociaż niektórym też by się przydało.
 • Przyczaili się czarną Insignią pod Borysem przy Królewieckiej i łapali pieszych. Pytanie, czy taki radiowóz z wideo rejestratorem to nie powinien śmigać po drogach i łapać piratów drogowych? Chyba takie jest jego główne przeznaczenie
 • pieszy tak jak i kierujący pojazdem winien sygnalizować swój zamiar choćby w momencie gdy ma zamiar wejść na nie będąc na początku przejścia powinien np. podniesc reke poczym ostrożnie UWAGA
 • To proszę wszystkich kierowców z ręką na sercu o przyznanie się czy wyjeżdżając na drogę w swoim ciepłym i wygodnym samochodzie biorą pod uwagę kogoś takiego jak pieszy czy zauważają i psioczą na niego dopiero wtedy gdy muszą zwolnić lub nie daj boże zahamować i zepsuć sobie "płynną" jazdę. Niestety kierowca w Polsce w swoim samochodzie czuje się panem życia a pieszy mu tylko w tym przeszkadza. Ciekawe dlaczego na zachodzie jest dużo mniej wypadków z pieszymi. .. ?, bo mają mądrzejszych kierowców, a nie pieszych!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  kierowca/pieszy(2015-11-20)
 • Najprościej ustawić nieoznakowany pojazd z 2 policjantami na chodniku przy ul. Królewieckiej 10 metrów od wejścia do sklepu i wyłapywać spragnionych klientów tego sklepu. Miejsce niebezpieczne czy też wygodne i pewne dla statystyki policyjnej, które ustalono na podstawie monitoringu miejskiego lub też samopomocy obywatelskiej. Nałożenie mandatów w tym miejscu i tak nie przyniesie wartości dodanej dla policji oraz budżet nie wzroście, gdyż będą to mandaty bez pokrycia, Ale kilka metrów dalej jest dwupasmowa ulica NOWOWIEJSKA gdzie pieszy ma wielki problem przejść przez pasy, nie wspomnę o wielkim zagrożeniu dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej 12.Pojazdy nie jadą na tej ulicy 40km/h i mimo widocznego oznaczenia przejścia dla pieszych kierowcy nie widzą dzieci a skupiają się na widocznej kolorystyce świateł, która wymusza na nich wciskanie pedału gazu co by zdążyć dojechać do świateł. Identyczna sytuacja jest przy zjeździe z góry ul. Nowowiejskiej nie ma świateł, ale dwa pasy po prostej średnia prędkość 70km/h. i więcej. Zazwyczaj wielkie akcje Policji na rozpoczęcie roku szkolnego i na tym kończy się bezpieczna droga dzieci do szkoły. Co by nie angażować policji jak by nie było szkoda ponosić kosztów pracowniczych pochodzących z naszych podatków, należy zainstalować światła na ul. Nowowiejskiej i położyć na jezdni przed przejściami dla pieszych ograniczniki prędkości.
Reklama