UWAGA!

Polsko-ukraińska wymiana młodzieży

Przez 10 dni tancerze z Polski i Ukrainy wspólnie będą rozwijać swoją taneczną pasję, zacieśniać więzy, tworzyć i nawzajem się inspirować podczas obozu sportowego w Iławie.

W niedzielę, 28 lipca w Iławie rozpoczyna się projekt pod nazwą „Taniec bez granic”, w którym udział wezmą tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz tancerze z Klubu sportowego Dynamo ze Lwowa. Jest to młodzież, która podczas obozu sportowego doskonalić będzie umiejętności z zakresu tańca towarzyskiego ale także wspólnie działać, tworzyć i spędzać czas. Obóz realizowany jest w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.
       Ideą projektu jest wzmocnienie współpracy między młodzieżą z Polski i Ukrainy, integracja młodzieży, pogłębienie wiedzy na temat dwóch kultur oraz  zaszczepienie otwartości i akceptacji na wielokulturowość.
       Aby zrealizować cel przed młodzieżą czekają nie lada wyzwania. – Założenie projektu jest takie, że młodzież nie tylko będzie brała udział w różnych zajęciach ale także będzie musiała sama sobie je zorganizować – mówi koordynator projektu – To przyczyni się do integracji oraz nauczy młodzież współpracy.
       Młodzież będzie miała za zadanie m.in. zorganizować sobie wycieczkę kajakową, wycieczkę szlakiem iławskich zabytków i atrakcji, grę miejską, wyjście do Centrum Turystyczno – Rekreacyjnego w Iławie. Wspólnie też przygotują wystawę zdjęć pod hasłem „Sąsiedzi” ukazującą interesujące i charakterystyczne dla obu krajów miejsca. Podczas warsztatów plastycznych młodzież zaprojektuje stroje taneczne inspirowane ubiorami ludowymi obu państw. Po zakończeniu obozu prace oraz zdjęcia z wystawy „Sąsiedzi” zostaną zaprezentowane w siedzibie CSE „Światowid” jako galeria ogólnodostępna dla mieszkańców Elbląga.

 


       Uczestnikami projektu są osoby, które trenują sportowy taniec towarzyski dlatego ważnym elementem zadania jest taniec. – Młodzież będzie brała udział w codziennych treningach z zakresu tańca towarzyskiego ale także pozna elementy tańców narodowych polskich i ukraińskich – mówi koordynator – W oparciu o kroki 6 tańców narodowych obu krajów tancerze przygotują choreografię, którą zaprezentują w przestrzeni miejskiej Iławy. Mieszkańcy Iławy będą mogli też podziwiać filmiki przygotowane przez młodzież na warsztatach filmowych „Nakręcamy się na różnorodność”.
       Projekt „Taniec bez granic” sfinansowany jest z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar, a partnerem Klub sportowy Dynamo ze Lwowa.
      
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Prezydencie !!! Dlaczego nie Polaków z Białorusi !!! Cała Metalowców i sąsiednie ulice to imigranci z Białorusi !!! @ Grodno.
Reklama