[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polsko-ukraińska wymiana młodzieży

Przez 10 dni tancerze z Polski i Ukrainy wspólnie będą rozwijać swoją taneczną pasję, zacieśniać więzy, tworzyć i nawzajem się inspirować podczas obozu sportowego w Iławie.

W niedzielę, 28 lipca w Iławie rozpoczyna się projekt pod nazwą „Taniec bez granic”, w którym udział wezmą tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz tancerze z Klubu sportowego Dynamo ze Lwowa. Jest to młodzież, która podczas obozu sportowego doskonalić będzie umiejętności z zakresu tańca towarzyskiego ale także wspólnie działać, tworzyć i spędzać czas. Obóz realizowany jest w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.
       Ideą projektu jest wzmocnienie współpracy między młodzieżą z Polski i Ukrainy, integracja młodzieży, pogłębienie wiedzy na temat dwóch kultur oraz  zaszczepienie otwartości i akceptacji na wielokulturowość.
       Aby zrealizować cel przed młodzieżą czekają nie lada wyzwania. – Założenie projektu jest takie, że młodzież nie tylko będzie brała udział w różnych zajęciach ale także będzie musiała sama sobie je zorganizować – mówi koordynator projektu – To przyczyni się do integracji oraz nauczy młodzież współpracy.
       Młodzież będzie miała za zadanie m.in. zorganizować sobie wycieczkę kajakową, wycieczkę szlakiem iławskich zabytków i atrakcji, grę miejską, wyjście do Centrum Turystyczno – Rekreacyjnego w Iławie. Wspólnie też przygotują wystawę zdjęć pod hasłem „Sąsiedzi” ukazującą interesujące i charakterystyczne dla obu krajów miejsca. Podczas warsztatów plastycznych młodzież zaprojektuje stroje taneczne inspirowane ubiorami ludowymi obu państw. Po zakończeniu obozu prace oraz zdjęcia z wystawy „Sąsiedzi” zostaną zaprezentowane w siedzibie CSE „Światowid” jako galeria ogólnodostępna dla mieszkańców Elbląga.

 


       Uczestnikami projektu są osoby, które trenują sportowy taniec towarzyski dlatego ważnym elementem zadania jest taniec. – Młodzież będzie brała udział w codziennych treningach z zakresu tańca towarzyskiego ale także pozna elementy tańców narodowych polskich i ukraińskich – mówi koordynator – W oparciu o kroki 6 tańców narodowych obu krajów tancerze przygotują choreografię, którą zaprezentują w przestrzeni miejskiej Iławy. Mieszkańcy Iławy będą mogli też podziwiać filmiki przygotowane przez młodzież na warsztatach filmowych „Nakręcamy się na różnorodność”.
       Projekt „Taniec bez granic” sfinansowany jest z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar, a partnerem Klub sportowy Dynamo ze Lwowa.
      
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Prezydencie !!! Dlaczego nie Polaków z Białorusi !!! Cała Metalowców i sąsiednie ulice to imigranci z Białorusi !!! @ Grodno.
Reklama