UWAGA!

Pomaganie innym mają we krwi

 Elbląg, Pomaganie innym mają we krwi
(fot. nadesłana)

Mimo sytuacji epidemiologicznej zagrożenia COVID-19, funkcjonariusze i pracownicy elbląskiego aresztu z oddziałem zewnętrznym w Braniewie kolejny raz przystąpili do akcji honorowego oddawania krwi.

Z inicjatywy Zespołu ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej od 10 lutego do 30 kwietnia roku organizowana była akcja krwiodawstwa pod hasłem: „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. Celem akcji było propagowanie honorowego krwiodawstwa, jak też pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców krwi i szpiku kostnego wśród funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Służby Więziennej oraz członków ich rodzin. Akcja jest również okazją do pokazania, że Służba Więzienna podejmuje różnorodne działania służące propagowaniu pozytywnych wzorców zachowań prospołecznych, służących dobru społeczeństwa oraz podnoszeniu bezpieczeństwa nas wszystkich.

W tym roku, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Terenowym Oddziałem w Elblągu, siedemnastu funkcjonariuszy oddało 7,650 litrów krwi.

 

kpt. Anna Downar, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama