UWAGA!

Pomoc dla Romów

Na wniosek wojewody Mariana Podziewskiego minister finansów przyznał 140 tys. zł z przeznaczeniem na działalność edukacyjną, prowadzoną w świetlicach romskich działających na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Także w Elblągu.

O środki te występowały stowarzyszenia romskie i działające na rzecz Romów. Pieniądze, które otrzymają, pozwolą im prowadzić działalność edukacyjną dla młodzieży i dzieci romskich w świetlicach w Olsztynie, Ostródzie, Elblągu i Ełku. Warto dodać, że w Olsztynie zaczyna działalność druga świetlica, którą prowadzić będzie Stowarzyszenie Kultury Romskiej „Hitano”. Pozostałe organizacje pozarządowe, wybrane w ramach ogłoszonego przez wojewodę konkursu, to: Stowarzyszenie Młodzieży „REKORD” w Olsztynie, Ełckie Stowarzyszenie Romów „Dżi Romano”, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej w Ostródzie oraz Fundacja Elbląg – Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego.
       - Cieszę się bardzo, że udało się zdobyć te pieniądze, tym bardziej, że działalność tych świetlic cieszy się dużą popularnością i dzieci romskie chętnie spędzają tam czas nie tylko na nauce, ale też zabawie – mówi wojewoda warmińsko - mazurski Marian Podziewski.
      
       Są pieniądze na podręczniki i materiały edukacyjne
       Podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe dla uczniów szkół podstawowych – na ten cel zostanie przeznaczonych ponad półtora miliona złotych, które Ministerstwo Finansów właśnie przekazało Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu. Lada dzień środki te trafią do wszystkich podstawówek naszego regionu.
       Staramy się, aby baza dydaktyczna uczniów z naszego województwa była jak najpełniejsza. Stąd moje wystąpienia do Ministra Finansów o niemałe środki, które z pewnością pomogą wyposażyć uczniów w odpowiednie i niezbędne podręczniki. Wakacje jeszcze trwają i uczniowie z pewnością jeszcze nie myślą o szkole, ale dla nas, dla rodziców i nauczycieli ważne było, aby środki te przekazane zostały z pewnym wyprzedzeniem, co umożliwi zakup podręczników jeszcze przed zakończeniem okresu wakacyjnego – mówi wojewoda Marian Podziewski.
       To jednak nie koniec. Na wsparcie w formie dofinansowania mogą liczyć także uczniowie uczęszczający w roku szkolnym 2014/2015 do klas II, III lub VI szkoły podstawowej, a także do klasy III szkół ponadgimnazjalnych. Za ponad 3 miliony 700 tysięcy, które przekazane zostaną z budżetu wojewody, sfinansowany zostanie zakup podręczników do kształcenia ogólnego i zawodowego.
      
Izabela Szpakowska, Biuro Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama