UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomoc, która procentuje

Mają potrzebę, by pomagać. Swoim zaufaniem obdarzają Fundację, która bezpiecznie lokując środki, dochody przekazuje na wskazane przez darczyńców cele. Do grona założycieli funduszy Fundacji Elbląg dołączyli państwo Jolanta i Zygmunt Stojek.

Państwo Jolanta i Zygmunt Stojek to kolejni przedstawiciele biznesu, którzy zechcieli wesprzeć potrzebujących. Przekazany przez nich kapitał w wysokości 10 000 zł został już bezpiecznie ulokowany, by w kolejnych latach swym dochodem finansować wskazane cele.
     - W ramach Fundacji Elbląg można utworzyć odrębny fundusz składowy. To tak, jakby założyć nową fundację, z tym, że fundator nie musi zabiegać o rejestrację sądową nowej organizacji, uruchamiać biura czy zatrudniać pracowników. To wszystko zapewnia Fundacja Elbląg - tłumaczy Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji.
     - Wiele osób ma potrzebę pomocy bliźnim, ale nie bardzo wie, jak tę potrzebę zrealizować. Po to jesteśmy, aby takim szlachetnym osobom służyć - dodaje Stanisław Puchalski, fundraiser Fundacji Elbląg.
     Zygmunt Stojek od początku istnienia Fundacji wspiera ją nie tylko finansowo. Dzieląc się swoją wiedzą, pomaga przy lokowaniu środków, które procentują na rzecz potrzebujących Elbląga. Działał również jako członek Rady Fundacji, Komisji Grantowej oraz Komisji Stypendialnej. Podczas tegorocznego „Wieczoru z filantropem" otrzymał Kryształowe Serce - statuetkę przyznawaną każdego roku osobom, przedsiębiorstwom i instytucjom, które w sposób szczególny wspierają działania Fundacji, dając się poznać jako wrażliwi na potrzeby innych i szlachetni w swym postępowaniu.
     - Pomysł na utworzenie funduszu charytatywnego zrodził się w nas już jakiś czas temu - mówi Zygmunt Stojek. - Liczymy na to, że w przyszłości jego kapitał będzie się powiększał, dzięki czemu systematyczne wsparcie zyskają najbardziej potrzebujący.
     Obok Funduszu Jolanty i Zygmunta Stojek działają: Fundusz Ryszarda Rynkowskiego, Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik”, Fundusz Aktywności Seniorów, Fundusz Stypendialny, Fundusz Młodzieżowy, Fundusz Nieograniczony, Fundusz im. Zofii Puchalskiej, Fundusz im. Leszczyc-Grabianków oraz Fundusz polsko-niemiecki. W tworzeniu jest Fundusz Ryszarda Tomczyka. Dzięki gromadzonym przez nie kapitałom żelaznym udaje się każdego roku wspierać działania organizacji, seniorów, przyznawać stypendia zdolnej i niepełnosprawnej młodzieży, promować literatów oraz wspierać wiele działań na terenie Elbląga i powiatu.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Gratuluję decyzji panie Zygmuncie. To dobry uczynek. Możliwe że i ja niedługo dołączę do pana grupy jako stały wspomagający tę dobra charytatywną instytucję. Pomagajmy innym sami bo, ,. .. , ,raczej nam nie da.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    pogotowie komputer.ogólna 17A(2008-12-24)
Reklama