UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomoc osobom bezdomnym w chłodne dni

2020-11-30
Aktualizowany 2021-01-05 13:24
 
Elbląg, Pomoc osobom bezdomnym w chłodne dni

W okresie niskich temperatur powinniśmy być szczególnie wyczuleni na los osób bezdomnych, apeluje o to elbląski samorząd i służby, które starają się pomóc tym osobom - informuje Urząd Miejski.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na bieżąco kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych – we współpracy ze Strażą Miejską oraz Policją. Monitorowane są miejsca, w których stwierdzono fakt przebywania osób bezdomnych, pracownicy socjalni i funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują działania w celu zabezpieczenia tych osób w ośrodkach wsparcia.

 

Bezdomni mogą uzyskać schronienie w placówce przy ul. Nowodworskiej 49, gdzie działają schronisko, schronisko z usługami opiekuńczymi, noclegownia i ogrzewalnia.

 

Jadłodajnia prowadzona przez Caritas przy ul. Zamkowej 17 od 2 listopada wydaje gorące posiłki osobom potrzebującym, w tym bezdomnym – skierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r. pod numerem 800 165 320 funkcjonuje bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Pod wskazanym numerem osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy.

W załączonej informacji znajdują się dane instytucji, służb i organizacji działających na terenie Elbląga na rzecz osób bezdomnych.

 

Gdzie szukać pomocy? - tabela kontaktów i zakres udzielanej pomocy

 

Osobnym problemem jest też los pozostawionych na mrozie czworonogów. Tu również apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków uwiązanych, czy porzuconych w taką pogodę zwierzaków. Takie sytuacje można zgłaszać do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt lub Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Myślę, że nasi posłowie Wilk i Krasulski, których oczkiem w głowie są bezdomni i głodni ludzie udzielą należytej pomocy w ramach programu pomocy PiS dla ubogich plus.
 • nieoficjalnie pomoc dla bezdomnych jest przez obecne władze wstrzymana z uwagi na 2 miliardowe fundusze na polską telewizję państwową, więc bezdomni do telewizorów i modlitwy, marsz!
 • Miasto troszczy się o bezdomnych zamykając noclegownię ktora działa przy izbie wytrzeźwień. .. .. A u mnie na Broniewskiego wiata na śmieci zamieniła się w koczowisko strach śmieci wyrzucić. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Mieszkaniec Elbląga(2020-11-30)
 • Przyjdzie i na Ciebie czas żebyś zaczął się modlić
 • Po wprowadzeniu przez najlepszy rząd w Polsce podatku cukrowego, czeka nas kolejny podatek chlebowy gdzie min. 10zł będzie kosztować bochenek chleba. Już czas myśleć o pomocy dla Elblążan.
Reklama