UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomogą ofiarom przemocy

Elbląg, Pomogą ofiarom przemocy

„Prawa osoby pokrzywdzonej” taki tytuł nosi 20-stronicowa publikacja wydana przez Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz Komendę Miejską Policji w Elblągu. Autorami broszury są: Anna Olszewska, Jacek Błaszczyk i Jarosław Graman.

Jak wskazuje tytuł tej małej książeczki, skierowana jest ona do ofiar przemocy, a także osób szukających pomocy prawnej w sytuacjach, które postawiły je w roli ofiary. Mowa tu m.in. o przemocy domowej, znęcaniu się, ale też i o groźbach. W publikacji poruszono wiele aspektów prawnych. Znalazły się tu informacje pochodzące z Polskiej Karty Praw Ofiary, Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie, jak również o sposobach mediacji. Na końcu broszury zamieszczono adresy instytucji służących pomocą ofiarom przestępstw, jak również gotowy wzór wniosku o przyznanie kompensaty.
       Od 22 do 28 lutego tego roku Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z 16 Ośrodkami Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz sądami, prokuratorami a także organizacjami pozarządowymi organizuje „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Wzorem lat ubiegłych w jego realizację włącza się również elbląska Policja. Osoby zgłaszające się po taką pomoc, poradę czy konsultację do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymają ją u nas.
       W dniach od 22 do 26 lutego w godzinach 9 - 15 w pokoju nr 312 Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ulicy Królewieckiej 106, zostanie uruchomiony punkt informacyjny dla ofiar przestępstw, w którym osoby zainteresowane będą mogły otrzymać pomoc prawno-psychologiczną. W skład zespołu dyżurującego wejdzie funkcjonariusz pionu dochodzeniowo-śledczego, specjalista ds. przemocy w rodzinie oraz psycholog. Dodatkowo w dniach 27 i 28 lutego od godz. 8 do 13 dyżur dotyczący pomocy prawnej będzie pełniony przy ul. Tysiąclecia 3 gdzie w KMP w Elblągu zgłaszające się osoby uzyskają możliwość konsultacji.
       Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy mogą telefonować pod nr (55) 230-15-65.
      
sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama