UWAGA!

Pomóż pogorzelcom z Kadyn

 
Elbląg, Dom, w którym wybuchł pożar jest wpisany do rejestru zabytków, a koszt jego odbudowy przekracza możliwości finansowe mieszkańców
Dom, w którym wybuchł pożar jest wpisany do rejestru zabytków, a koszt jego odbudowy przekracza możliwości finansowe mieszkańców (fot. AD)

W wyniku pożaru trzy rodziny z Kadyn straciły dach nad głową. Póki co, mieszkają u swoich bliskich, ale chcą odbudować własny dom. Taki wydatek przekracza jednak ich możliwości finansowe dlatego proszą o pomoc.

3 lipca w nocy spłonął budynek wielorodzinny w Kadynach. Mieszkańcy ewakuowali się sami zanim na miejsce przybyły służby ratownicze. Spalił się dach, budynek nie nadaje się do zamieszkania. Straty wstępnie oszacowano na ok. 850 tys. zł. Pogorzelcy (dwie rodziny, bo trzecia mieszka zagranicą) przeprowadzili się do swoich bliskich. Każda z rodzin otrzymała po 5 tys. zł z funduszu ośrodka pomocy społecznej, jednak to kropla w morzu potrzeb.
       - Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc w odbudowie naszego domu - apelują pogorzelcy z Kadyn. - Koszt odbudowy samego dachu to nieosiągalna dla nas kwota, ponieważ budynek jest wpisany do rejestru zabytków. Wstępny kosztorys odbudowy tylko dachu to 300 tys. zł.
       Stowarzyszenie „Kadyny” prowadzi zbiórkę rzeczową w miejscowej świetlicy, zaś Fundacja Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego na wniosek Stowarzyszenia uruchomiło specjalne konto bankowe na rzecz poszkodowanych – odbudowę domu.
       Nr konta: Bank PeKaO S.A. 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746
       Koniecznie z dopiskiem „Pogorzelcy z Kadyn”
       Do wpłat z zagranicy: Nr IBAN r-ku: PL 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746
       Koniecznie z dopiskiem „Pogorzelcy z Kadyn” kod BIC Banku Pekao SA: PKOPPLPW.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeżeli zabytkowy, to niech konserwator zabytków dopłaci.
 • konserwator pewnie tylko wytyczy co i jak ma byc zrobione:/
 • To jest właśnie chore państwo. Konserwator nic nie dołoży, odbudować po swojemu nie pozwoli prędzej sie coś zawali aniżeli coś dołożą. Bzduura.
 • Chyba państwo polskie powinno pomóc ale w tym dzikim kraju każdy musi liczyć tylko na siebie. To przykre
 • Prawie kazdy chciałby zarabiać jak na zachodzie za połowę wysiłku ale przywileje z PRL zachować.
 • Szczerze to dziwią mnie takie akcje, a wystarczy najnormalniej w świecie ubezpieczyć dom zapłacić 200 zł, raz na cały rok i spokój
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  życiowy(2014-07-20)
 • A mnie dziwi skąd wziąłeś taka cenę ubezpieczenia. To jest zabytek więc pokaż mi kto Ci ubezpieczy to za 200 zł/rok. Wróżyć z fusów i mądrkować każdy potrafi. Realia są takie, że dla jednego nawet 200 zł to splunąć, a dla drugiego włożyć do gara lub głodować. Na takiej wsi statystyki ubezpieczonych nieruchomości do nie ubezpieczonych jestem przekonany, że wynoszą nie więcej jak 1-20.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  archiwumx(2015-09-18)
Reklama