UWAGA!

Pomóż spełnić ich marzenie

 Elbląg, Pomóż spełnić ich marzenie

Są częścią naszego otoczenia, elementami przestrzeni na które kompletnie nie zwracamy uwagi. Zapominamy o tym, jak bardzo ułatwiają nam życie i jakie to szczęście, że są w pobliżu, nie marzymy o nich. Bo któż może marzyć o odkurzaczu, kuchence, pralce albo żelazku? Nie, przecież to takie prozaiczne! Tymczasem dwie klatki dalej, gdzieś obok nas, mieszkają ci, dla których właśnie ta nasza codzienność i proza życia jest ogromnym marzeniem. I to właśnie im możemy pomóc. Jak? Wystarczy jeden klik i trochę chęci.

 Marzenia mamy różne – nowy samochód, wycieczka do Tajlandii albo nowe narty. Do pralki, łóżka albo kuchenki nie przywiązujemy nadmiernej uwagi, uznajemy to za rzecz oczywistą. Tymczasem tuż obok nas mieszkają ci, dla których to właśnie te z pozoru prozaiczne rzeczy są największym marzeniem.
       Pani Monika razem z partnerem wychowuje czwórkę dzieci. Codziennie wstaje rano, robi im kanapki i herbatę, przytula i rozmawia. I jak każda mama chce, żeby miały w życiu jak najlepiej. Jedno z nich jest szczególne – najstarszy syn ma autyzm, więc trzeba więc poświęcić mu więcej uwagi, otoczyć ogromem miłości. Praca? Nie ma szans, bo Damian wymaga ciągłej opieki.
       - Kiedyś jak syn był mały to troszkę pracowałam, później nie było jak. A mój konkubent pracuje przez siedem dni w tygodniu, ale to wszystko to są prace dorywcze, nie mamy stałego dochodu – opowiada pani Monika.
       A potrzeby są wciąż takie same, jak nie większe. Rosną razem z dziećmi.
       O Szlachetnej Paczce dowiaduje się od nauczycielki syna, która zna sytuację rodziny. Daje się przekonać i zgadza na to, aby poznać wolontariusza Szlachetnej Paczki - spotkać sie z nim w domu, porozmawiać o życiu, codziennych problemach, a także marzeniach. Dla kogoś mogą być one śmieszne, dla nich to coś, na co nie mogą sobie pozwolić. Pralka, nowe łóżko dla dzieci i trochę jedzenia – proste? Proste. Dla nich to prawdziwy luksus.
       I to im możesz pomóc. Jak? W bardzo łatwy sposób. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać kogoś, kim byśmy chcieli się zaopiekować. Na moją, Twoja i naszą pomoc czeka wielu – w samym Elblągu takich rodzin jest 70. Pomagając możemy stać się lepsi i poczuć, że nasza codzienność ma jakiś sens. Nie warto więc zwlekać i odkładać tego na później, bo druga taka okazja na mądrą, a przede wszystkim inspirującą pomoc może już nigdy się nie trafić. Tym bardziej, że został tylko tydzień - 

       Patronem medialnym Szlachetnej Paczki w Elblągu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama