UWAGA!

Pomóżmy Anecie wygrać z rakiem

Elbląg, Pomóżmy Anecie wygrać z rakiem
fot. nadesłana

- Rak oszukał mnie już co najmniej dwukrotnie. Za pierwszym razem wobec jego agresji, nieprzewidywalności, porywczości byłam całkowicie bezsilna. Podjęłam jednak walkę i dostałam drugie życie. Teraz, kiedy walczę po raz drugi, również nie tracę nadziei. Wiem, że każdy dzień może być moim ostatnim, a mimo to wciąż robię plany na przyszłość. To one wciąż trzymają mnie na ziemi – opowiada o swojej walce Aneta Myśliwiec. Możemy jej pomóc wygrać z rakiem.

"To było już dawno temu, teraz wydaje mi się, jakby to była zamierzchła przeszłość. Był 2012 rok. Chciałam jak najszybciej zamknąć ten rozdział i już nigdy do niego nie wracać. Etap, który mogę określić kilkoma słowami: ból, niepewność, rozpacz. Nie poddałam się, stopniowo pokonywałam nowe etapy leczenia wyznaczane przez lekarzy. Zawsze wiedziałam, że samobadanie ma duże znaczenie, mówiłam koleżankom, aż w końcu przekonałam się o tym na własnej skórze. Nie zignorowałam pierwszych symptomów, od razu poszłam do lekarza. Usłyszałam, że to nic groźnego. Przestałam się zamartwiać, ale po kilku miesiącach sytuacja się powtórzyła. Było jeszcze gorzej. Kolejne spotkanie z lekarzem nie pozostawiało wątpliwości, że podjęłam dobrą decyzję.

Skierowanie na biopsję, trzęsące się ręce podczas odbierania wyników. I diagnoza, która brzmiała jak wyrok: złośliwy nowotwór piersi. Wtedy postanowiłam, że się nie poddam. Chemioterapia, wypadające włosy i paraliżujący strach. Nie wiedziałam, co dalej. Zadawałam sobie pytanie: czy to już koniec? Czy mam jeszcze szansę? W końcu usłyszałam najbardziej oczekiwaną wiadomość: choroba została pokonana. Świętowałam ostrożnie, ale ten moment, kiedy usłyszałam, że zwyciężyłam najważniejszą walkę w swoim życiu, zapamiętam na zawsze. Wróciłam do pracy, wróciłam do życia. Szczęście niestety nie trwało długo. W grudniu ubiegłego roku nagle zaczęło mi brakować tchu. Kilka wizyt na pogotowiu, aż w końcu trafiłam do lekarza rodzinnego. Wskazywał dwie opcje: przemęczenie albo nawrót choroby. W myślach powtarzałam tylko jedno, by rak nie zaatakował ponownie. Niestety nie miałam tyle szczęścia. Nowotwór powrócił, a dla mnie to był poważny cios. Bo przecież już raz wygrałam. To miał być zamknięty rozdział. Nie wiedziałam, czy znajdę siłę na kolejne starcie. Na szczęście trafiłam na świetnego lekarza, który zareagował od razu. Pocieszył mnie, że powrót choroby to nie wyrok, że jeszcze wiele przede mną. Kolejna chemioterapia była znacznie trudniejsza. Znów wypadły mi włosy, a organizm zaczął się buntować.

Mam wokół siebie wspaniałych ludzi. Rodzina i przyjaciele, ludzie, którzy zawsze są przy mnie, wspierają w najcięższych momentach. Z nimi wiąże swoje plany na przyszłość. Razem z przyjaciółkami, ramię w ramię, realizowałam swoją największą pasję podróżowania po świecie. Chcę zobaczyć jak najwięcej miejsc, widoków zapierających dech w piersiach. Oddychać innym powietrzem, czuć zew przygody, by na łożu śmierci uśmiechać się z myślą, że zrealizowałam to, o czym marzyłam.

Kolejne plany trzymają mnie przy życiu. Tym razem wiem, że to za mało, że moje śmiałe wizje nie są w stanie wyrwać mnie ze szponów raka. Ten w ukryciu szykuje się do ataku, a ja muszę być gotowa na każdą ewentualność. Lekarz nie pozostawił wątpliwości — jedyną szansą na powstrzymanie postępów choroby jest Rybocyklib. Ten lek to odległe marzenie. Kwota, niezbędna na leczenie, jest horrendalna. To cena mojej godnej przyszłości, bez bólu, lekarstwo umożliwiające pożegnanie raka na zawsze. Brak refundacji uniemożliwia leczenie, sprawia, że wizja powrotu choroby będzie mnie wciąż prześladować, nawet jeśli uda się ją pokonać. Chcę pożegnać go na zawsze! Pomocy.

Jestem kobietą, przyjaciółką, siostrą. Mam plany, marzenia i pasje, które zasługują na realizację. Jestem chora, ale nie jestem gorsza. Walczę z rakiem i wiem, że na moim miejscu każda z Was zrobiłaby to samo. Bo czy jest coś bardziej wartościowego niż dodatkowych kilkanaście miesięcy, lat czy godzin oglądania świata? Każde pojedyncze mrugnięcie jest warte tej walki."

 

Wpłat można dokonywać na Fundację Siepomaga

Aneta Myśliwiec
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • trzymam kciuki i prosze sie nie poddawac. pozdrawiam. ZDROWIA, ZDROWIA, I JESZCZE RAZ ZDROWKA.
 • Zycze zdrowia! Jakie to sumutne ze my ludzie w obliczu choroby doceniamy zycie. A tak to zyjemy, zgrywamy panow sytuacji i wielkich bogow. Mi cos. Nieeee wszystkim nie mi. Ja jestem niesmiertelny. Nie doceniamy ludzi, ponizamy czesto , klocimy sie. A co pozniej wazne gdy sie dowiadujemy o chorobie. Tylko troche jeszcze pozyc. Wtedy wszystko wydaje sie byc cudowne co kiedys bylo paskudne. Doceniajmy zycie poki jestesmy, szanujmy innych nie robmy co nam nie mile. Bo nie eiesz co cie w zyciu czeka...ciesz sie zyciem i szanuj je.
 • Módl się do żywego Jezusa szczerze z pragnącym sercem Jego poznania, a nie zawiedziesz się tylko On mam moc uzdrawiać lekarz Ci nie pomoże i zacznij zdrowo się odżywiać i nie siedź non stop na komórce, bo to jest przyczyną tego wszystkiego. Izajasz 53:2 4-5 "On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego. Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  19
  ARESIAK1(2019-09-09)
 • Proponuję zainteresować się piołunem, wrotyczem i mms
 • @Oberix - I hormonem Witamina D metabolit 25(OH), poziom dużo wyższy niż oobowiązujące normy 30-50
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  1
  ja trochę z Braniewa(2019-09-09)
 • Dużo sił Pani Anetko!! Trzymam mocno kciuki :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Ania*(2019-09-09)
 • Przede wszystkim gratulacje za wytrwałość i wolę walki! Nie każdy jest tak silny. Proszę poczytać na temat olejku CBD. Naturalny i skuteczny produkt w walce z wieloma chorobami. #zdrowekonopie, #olejcbd, #zdrowekonopieelblag, #konopie.
 • Trzymam kciuki, tj lajka. .lajki bardzo dobrze wpływają na wszystko.
 • Żałosne . Że Ci oszustko po ludzku nie wstyd !!!!!
 • @Aress - do kogo to było?
 • Tyle jest potrzebujących dzieci, które mając pieniądze mogą przeżyć... Ta zbiórka nie ma sensu , jest dużo innych ludzi , którzy mają szansę wyzdrowieć.nie oszukujmy sie . Tu już jej nie ma .
 • Żenujące. Skąd w ludziach tyle jadu. Zwierzęta mają większą wrażliwość... Zdrowia życzę.
Reklama