UWAGA!

Pomóżmy chorej Madzi

Elbląg, Centrum kultury Światowid przekazało prace z pracowni plastycznych na aukcję, jaka zostanie przeprowadzona podczas festynu
Centrum kultury Światowid przekazało prace z pracowni plastycznych na aukcję, jaka zostanie przeprowadzona podczas festynu (fot. nadesłane)

Rodzinny festyn połączony z akcją charytatywną na rzecz Madzi Wolskiej odbędzie się jutro, 3 czerwca na terenie Niepublicznego Przedszkola „Wiki” przy ulicy Częstochowskiej 5.

Madzia Wolska ze Starego Pola ma 2,5 roku, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie czterokończynowe. Nie potrafi jeszcze siedzieć, a rehabilitacja jest kosztowna. Przedszkole „Wiki” chce pomóc rodzicom w uzbieraniu pieniędzy na turnus rehabilitacyjny. Do akcji przyłączyło się też centrum kultury „Światowid”, które przekazało prace z pracowni plastycznych na aukcję, jaka zostanie przeprowadzona podczas festynu, a grupa teatralna „Skrupcie się!” ze Sceny Na Piętrze pokaże spektakl „O Diablicy i Pajacu”dla zgromadzonych dzieci i rodziców.
       - To już druga akcja charytatywna, jaką przeprowadza przedszkole „Wiki" - pierwsza odbyła się rok temu, a zbierano wówczas pieniądze na rehabilitację brata jednego z wychowanków placówki – mówi jedna z nauczycielek wychowania przedszkolnego.
       Jak informują organizatorzy w roku ubiegłym rodzice aktywnie przyłączyli się do akcji – zebrano wówczas 4 tysiące złotych. Na turnus rehabilitacyjny, których w roku Madzia powinna odbyć dwa, potrzeba około 5 tysięcy złotych.
       Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 15 na terenie Przedszkola Niepublicznego „Wiki" mieszczącego się przy ulicy Częstochowskiej 5. W programie znalazły się występy artystyczne grup dzieci z przedszkola, pokazy żywych szachów, salon fryzur i malowania twarzy oraz loteria i aukcja. Zakupić będzie można losy za 2 i 5 zł, a losowane będą prace plastyczne wykonane przez dzieci, ale i przedmioty przekazane przez darczyńców.
       Personel przedszkola przygotował też poczęstunek - ciasta „domowej roboty", kiełbaski i herbatę. Będzie można je zakupić za symboliczne kwoty, które również doliczone zostaną do całej puli zbiórki. Planowane są również przejażdżki konne i lądowanie spadochroniarzy z Aeroklubu Elbląskiego, a harcerze zamierzają przygotować zjazdy na linach.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama