UWAGA!

Pomóżmy seniorom w zakupach!

 Elbląg, Pomóżmy seniorom w zakupach!
(fot. pixabay.com)

Miejski Rzecznik Konsumentów i Regionalne Centrum Wolontariatu wspólnie apelują o pomoc seniorom w codziennych zakupach. - Mamy nadzieję, że w obecnej wyjątkowej i trudnej sytuacji, wszyscy kierować będziemy się zdrowym rozsądkiem i z poczuciem społecznej odpowiedzialności brać będziemy na siebie ciężar pewnych wyrzeczeń dla dobra ogółu - piszą w apelu.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, w którym walka z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV-2 zdominowała niemalże wszystkie aspekty naszego życia, musimy wykazać się wyjątkową odpowiedzialnością oraz troską o osoby najbardziej narażone na poważne skutki zachorowania.

W grupie najwyższego ryzyka znajdują się głównie seniorzy. Niedawno otrzymali oni szczególne uprawnienia w postaci możliwości wykonywania zakupów w godzinach od 10 do 12 pod nieobecność innych grup wiekowych na terenie sklepu. Jednakże nie jest to rozwiązanie, które skutecznie eliminuje niebezpieczeństwo kontaktu seniora z wirusem. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie warunków, w których osoby te mogłyby pozostać w domach.

Wśród seniorów jest wiele osób, które ze względu na niepełnosprawność, bądź inne dolegliwości, nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów. Wielu spośród nich nie posiada osób bliskich, które mogłyby im w tych czynnościach pomóc.

W celu zapewnienia pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, lub z innych względów wymagającym wsparcia, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, przy wsparciu samorządu, realizuje akcję pomocową. Akcja ta skierowana jest do mieszkańców Elbląga którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

W związku z powyższym Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu zwraca się z apelem, zarówno do przedsiębiorców, jak i elbląskich konsumentów o umożliwienie Wolontariuszom Regionalnego Centrum Wolontariatu dokonywania zakupów poza kolejnością. Każdy z nich nosi przy sobie identyfikator, więc nie trudno będzie ich rozpoznać.

Przepuszczając Wolontariusza w kolejce pomagasz temu, dla kogo robi on zakupy. Ofiarowujesz swoje pięć minut osobie, która nie może wyjść z domu. Stajesz się częścią społeczności, która dba o swoich członków i być może kiedyś, ta społeczność odwdzięczy się tym samym.

Mamy nadzieję, że w obecnej wyjątkowej i trudnej sytuacji, wszyscy kierować będziemy się zdrowym rozsądkiem i z poczuciem społecznej odpowiedzialności brać będziemy na siebie ciężar pewnych wyrzeczeń dla dobra ogółu.


       Paweł Rodziewicz
       Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • staruchy radzą sobie doskonale, jeden dziadyga nawet oferuje zrobienie zakupów innym za opłatą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  antyStarzec(2020-04-08)
 • tej zgadze co mieszka kolo MNIE kupie pavulon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sadyba(2020-04-08)
 • "Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie warunków, w których osoby te mogłyby pozostać w domach. "Ale te osoby nie chcą zostać w domach. Jedynie zakaz mógłby je zatrzymać.
 • Handlowcy proponowali, że zdrowiej będzie jeśli seniorzy będą robić zakupy zaraz po otwarciu sklepu - czysto, po dezynfekcji, nikt tam jeszcze nie nakichał. Ale skąd, żąd wie lepiej. .. prezydęt też. ..
Reklama