UWAGA!

Pomysły, które stają się rzeczywistością

 Elbląg, SP nr 25
SP nr 25 (fot. Anna Dembińska)

Przy jednej szkole karuzele, huśtawki, zjazd linowy czy poczwórny sprężynowiec. Przy drugiej – m.in. tunel rurowy, bujaki i trampolina. Te atrakcje są efektem zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i pojawią się przy dwóch szkołach podstawowych – nr 25 i nr 16.

Obie inwestycje są zlokalizowane w okręgu nr 5. Pierwsza z nich, czyli Mrówkolandia przy SP nr 25, zdobyła 945 głosów mieszkańców, natomiast kompleks rekreacyjno- sportowy przy SP nr 16 otrzymał 923 głosy. Założenie jest takie, by oba place zabaw służyły nie tylko szkołom, ale i społeczności lokalnej.
       Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji na oba te zadania. W wytycznych pojawiła się informacja, co znajdzie się na każdym z placów.
       I tak na tym, który będzie zlokalizowany przy SP nr 25 dzieci będą mogły pobujać się na huśtawkach wahadłowych oraz na tzw. bocianim gnieździe, pojawi się karuzela tarczowa z siedziskami, poczwórny sprężynowiec, zjazd linowy, kompleksowy zestaw do zabawy złożony ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, drabinek pionowych, poziomych i skośnych oraz rurek zjazdowych. Tam, gdzie to będzie potrzebne zostanie ułożona tzw. nawierzchnia bezpieczna. Miejsce to będzie ogrodzone, oświetlone, pojawi się monitoring, który zostanie podpięty do tego szkolnego. Nie zabraknie ławek i koszów na śmieci. Na tę inwestycję w budżecie miejskim zarezerwowano 200 tys. zł.

  Elbląg, SP nr 16
SP nr 16 (fot. Anna Dembińska

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się kompleks rekreacyjno- sportowy przy SP nr 16. To tam zostaną zamontowane takie urządzenia jak zestaw sprawnościowy, potrójny drążek gimnastyczny, wielościan sprawnościowy złożony ze ścianki wspinaczkowej, kratownicy linowej i drążków do przewrotów. Pojawi się zjazd i walec linowy, zestaw zabawowy złożony z dwóch wież, pomostu łukowego, tablicy do rysowania, można będzie również zagrać w kółko i krzyżyk. Będą bujaki i huśtawki, trampolina i karuzela, pojawi się również nawierzchnia bezpieczna oraz drewniane ławki z oparciem. Ta inwestycja, według planów, ma kosztować 100 tys. zł.
       Na dokumenty od potencjalnych wykonawców Urząd Miejski czeka do 14 marca. Ten, kto wygra przetarg będzie miał 45 dni na wykonanie kosztorysu i projektu od momentu udzielenia zamówienia. Można zatem domniemywać, że dokumentacja będzie gotowa w maju bądź w czerwcu.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama