[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad 2,5 mln złotych na elbląskie drogi

 
Elbląg, Ponad 2,5 mln złotych na elbląskie drogi
fot. nadesłana

Ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania otrzymał samorząd Elbląga na realizację dwóch inwestycji drogowych w mieście. Środki na ten cel pochodzić będą z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś w elbląskiej Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podpisanie umów dofinansowania, które sygnowali: wicewojewoda warmińsko – mazurski Sławomir Sadowski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Pierwszy dofinansowany projekt dotyczy przebudowy nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Realizacja inwestycji jest już na ukończeniu. Koszt projektu to 1 055 880 zł, z czego otrzymane dofinansowanie wynosi 70% czyli 7 3911,6 zł.

Drugi wniosek, który otrzymał wsparcie dotyczy budowy odcinka drogi gminnej ulicy Mazurskiej w Elblągu wraz z przebudową chodnika w ciągu drogi gminnej. Zadanie jest w trakcie realizacji – obecnie prowadzone są prace związane z kanalizacją deszczową. Koszt robót wynosi 2 580 897,00 zł, z czego 1 806 627,90 zł, czyli również  70% pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Bardzo się cieszę, że nasze oba wnioski otrzymały dofinansowanie. I to wysokie bo 70% kosztów inwestycji. Łącznie jest to kwota ponad 2,5 mln złotych. Złożyliśmy już kolejne wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Mam nadzieję, że również zostaną pozytywnie rozpatrzone – zaznaczył prezydent, Witold Wróblewski.

- Na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazło się 97 zadań zgłoszonych przez powiaty i 197 wniosków złożonych przez gminy województwa warmińsko-mazurskiego. Ogólna kwota dofinansowania to ponad 326 mln zł – podkreślał Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko – mazurski.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama