UWAGA!

Ponad 2,5 mln złotych na elbląskie drogi

 
Elbląg, Ponad 2,5 mln złotych na elbląskie drogi
fot. nadesłana

Ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania otrzymał samorząd Elbląga na realizację dwóch inwestycji drogowych w mieście. Środki na ten cel pochodzić będą z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś w elbląskiej Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podpisanie umów dofinansowania, które sygnowali: wicewojewoda warmińsko – mazurski Sławomir Sadowski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Pierwszy dofinansowany projekt dotyczy przebudowy nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Realizacja inwestycji jest już na ukończeniu. Koszt projektu to 1 055 880 zł, z czego otrzymane dofinansowanie wynosi 70% czyli 7 3911,6 zł.

Drugi wniosek, który otrzymał wsparcie dotyczy budowy odcinka drogi gminnej ulicy Mazurskiej w Elblągu wraz z przebudową chodnika w ciągu drogi gminnej. Zadanie jest w trakcie realizacji – obecnie prowadzone są prace związane z kanalizacją deszczową. Koszt robót wynosi 2 580 897,00 zł, z czego 1 806 627,90 zł, czyli również  70% pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Bardzo się cieszę, że nasze oba wnioski otrzymały dofinansowanie. I to wysokie bo 70% kosztów inwestycji. Łącznie jest to kwota ponad 2,5 mln złotych. Złożyliśmy już kolejne wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Mam nadzieję, że również zostaną pozytywnie rozpatrzone – zaznaczył prezydent, Witold Wróblewski.

- Na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazło się 97 zadań zgłoszonych przez powiaty i 197 wniosków złożonych przez gminy województwa warmińsko-mazurskiego. Ogólna kwota dofinansowania to ponad 326 mln zł – podkreślał Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko – mazurski.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama