UWAGA!

Poradnia dla dzieci powstanie, jak znajdą się specjaliści

 
Elbląg, Poradnia dla dzieci powstanie, jak znajdą się specjaliści
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Czy w Elblągu zostanie otwarta poradnia kardiologiczna dla dzieci? Chce tego i Narodowy Fundusz Zdrowia, i władze miasta i szpital wojewódzki, który kusi lekarzy-specjalistów dodatkowymi korzyściami. Chętnych jednak na otwarcie poradni brak.

Rodzice dzieci z chorobami kardiologicznymi muszą jeździć ze swoimi pociechami na konsultacje do Gdańska lub Olsztyna. Problem na łamach lokalnych mediów poruszał niedawno jeden z mieszkańców, który apelował do prezydenta Elbląga o jego rozwiązanie. Rozwiązanie - po spotkaniu prezydenta Elbląga z dyrektorem NFZ w Olsztynie się znalazło - jednak z wprowadzeniem go w życie jest niestety o wiele gorzej.
       - Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ jest gotowy w każdej chwili do ogłoszenia konkursu w zakresie poradni kardiologicznej dla dzieci. Bardzo zależy nam, by podpisać umowę z poradnią na terenie Elbląga, która miałaby pod opieką dzieci z chorobami kardiologicznymi. - informuje Magdalena Mil, rzecznik prasowy W-M NFZ w Olsztynie. - Niestety, w tej chwili nie jest to możliwe, ze względu na brak chętnych do zawarcia umowy na poradnię kardiologiczną dla dzieci. Jednym z podstawowych warunków uruchomienia takiej poradni jest dostępność lekarza o specjalności kardiologii dziecięcej.
       Poradnia mogłaby powstać przy szpitalu wojewódzkim, który ma przygotowane odpowiednie pomieszczenia. Problemem jest jednak brak specjalistów. - Naszemu szpitalowi również bardzo zależy na utworzeniu w Elblągu Poradni Kardiologicznej dla Dzieci i jesteśmy w stanie uczynić to w możliwie najszybszym terminie. Jedynym, wciąż aktualnym, problemem jest bardzo mała liczba specjalistów w tej dziedzinie, i co za tym idzie, brak kardiologa dziecięcego, który zechciałby podjąć z nami współpracę – mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
       - Od kilku miesięcy działamy w tej sprawie bardzo intensywnie. Za pośrednictwem Izby Lekarskiej w Olsztynie ustaliliśmy nazwiska wszystkich lekarzy posiadających specjalizację z kardiologii dziecięcej. Do każdego lekarza przesłaliśmy pisemną ofertę współpracy w zakresie stworzenia w naszym szpitalu Poradni Kardiologicznej dla Dzieci. Izba lekarska w Gdańsku udostępniła naszą ofertę lekarzom z województwa pomorskiego – informuje Wiesława Jastrząb, kierownik Działu Organizacji Usług Medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
       Szpital zaproponował lekarzom specjalistom z dziedziny kardiologii dziecięcej udostępnienie zarówno bazy lokalowej, jak i bazy diagnostycznej, łącznie z możliwością dodatkowego doposażenia poradni w niezbędny sprzęt diagnostyczny - Niestety, do dzisiaj żaden z lekarzy nie wykazał zainteresowania współpracą z nami. Wiedząc, że  problem jest niełatwy do rozwiązania, czekamy na rozwój sytuacji, wciąż podtrzymujemy naszą ofertę i nie tracimy nadziei – dodaje Anna Kowalska.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama