UWAGA!

Porozmawiajmy o dzieciach

 
Elbląg, Spotkania w Słonecznym Klubie Mam to rozrywka dla rodziców i dzieci
Spotkania w Słonecznym Klubie Mam to rozrywka dla rodziców i dzieci (fot. dk)

W każdy poniedziałkowy poranek przebywające obecnie na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym mamy spotykają się w Słonecznym Klubie Mam, by wymienić się doświadczeniami oraz porozmawiać o swoich pociechach i urokach rodzicielstwa.

Na spotkaniach, które co tydzień odbywają się w filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej, oprócz mam mile widziani są także ojcowie, dziadkowie oraz opiekunowie dzieci. Spotkania te są dla mam okazją do wyjścia z domu, zawarcia nowych znajomości i przyjaźni, a dla dzieci możliwością integracji z rówieśnikami oraz formą adaptacji w nowym miejscu, jakim jest biblioteka: - Mateusz uczy się dzięki tym spotkaniom przebywania z innymi dziećmi. Wie, że nie jest sam na tym świecie, że są inne dzieci, że trzeba się dzielić, że można się bawić z małymi dziećmi – mówi mama Mateusza. - To jest dla mnie najważniejsze, bowiem syn na co dzień nie ma kontaktu z dziećmi. Dla mam jest to fajna odskocznia oraz możliwość spotkania się, porozmawiania o dzieciach. Wszyscy się już tu znamy.
       W spotkaniach biorą udział dzieci do trzeciego roku życia. Dzieci, podobnie, jak mamy są bardzo ze sobą zżyte. Kilka miesięcy regularnych spotkań, wspólnych zabaw i rozmów spowodowało, że zawiązała się między nimi więź, a nawet przyjaźń: - Niewątpliwym sukcesem tych spotkań jest integracja dzieci, które, jak widać, same biorą się za ręce, by zatańczyć „Kółko graniaste”, same zaczęły organizować sobie czas – mówi studentka pedagogiki przedszkolnej, prowadząca spotkania, Anna Nowak-Ludziejewska. - Stworzyła się fajna grupa. Mamy przychodzą z dziećmi regularnie. Dzieci kojarzą to miejsce z przyjemną zabawą, chętnie tu przychodzą. Mamy również nawiązały przyjaźnie – dodaje. - Staramy się także zapraszać gości, żeby opowiedzieli nam coś ciekawego. Odwiedziła nas pani Alicja Tomczyk z elbląskich Amazonek, zorganizowaliśmy też warsztaty o pływaniu, odbył się kurs pierwszej pomocy, podczas którego mamy dowiedziały się, jak udzielić dziecku pomocy, gdy się zakrztusi lub dozna urazu głowy. Zajęcia rozpoczynają się od dziesięciominutowej zabawy mam z dziećmi w grupie. Jednak dzieci szybko się nudzą, ponieważ są za małe na dłuższą zabawę i chcą zająć się czymś innym. Wtedy to dzieci zajmują się same sobą, a mamy dyskutują we własnym gronie. Rozmawiamy o tym, co się w ostatnim tygodniu zdarzyło. Nasze grono się ciągle powiększa, bowiem trzy mamy urodziły niedawno drugie dziecko.
       Pod koniec wakacji planowana jest w bibliotece wystawa prac plastycznych, których autorami są stali bywalcy spotkań. Rodziców, którzy w okresie wakacji, szukają odskoczni i możliwości porozmawiania o swoich pociechach, informujemy, że spotkania będą odbywać się także w okresie wakacyjnym, w każdy poniedziałek, o godz. 11.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama