UWAGA!

Teraz ja - Porzucone i bez domu

 
Elbląg, Na drodze zwierzaka, jeśli będzie miał szczęście (w nieszczęściu) stanie schronisko,
Na drodze zwierzaka, jeśli będzie miał szczęście (w nieszczęściu) stanie schronisko,fot. Witold Sadowski

Pewnie każde dziecko może powiedzieć, że marzyło kiedyś o zwierzątku, większość pewnie o psie. To marzenie niektórych dzieci spełnili kochani i zatroskani rodzice, nie zastanawiając się zbyt długo nad późniejszymi konsekwencjami swojego prezentu, które niestety przychodzą z czasem.

Nie chcę w tym miejscu uogólniać, ale dzieciom zwierzaczki szybko się nudzą - bo z pieskiem trzeba wyjść, trzeba po nim posprzątać, trzeba się zaopiekować jak zachoruje i poświęcić przede wszystkim swój czas, aby wiedział, że jest kochany.
       I wtedy cały „kłopot” spada na rodziców, z których część, nie mogąc pogodzić obowiązków zawodowych z domowymi i opieką nad pupilem, pozbywa się niewygodnego problemu, wyrzucając czworonoga za drzwi. Na drodze zwierzaka, jeśli będzie miał szczęście (szczęście w nieszczęściu) stanie schronisko.
       I tutaj zaczyna się kolejny problem. Schroniska "uginają się" od nadmiaru zwierzaków. Również nasze elbląskie. Wizyta w schronisku na pewno dla wielu z nas jest przejmującym doświadczeniem.
       Wiem, że nie każdy ma warunki do trzymania psa, czy też fundusze na jego utrzymanie, dlatego apeluję do tych, którzy mają taką możliwość, aby przygarnęli jakiegoś smutnego, czekającego na dom czworonoga, a on odpłaci Wam się najtrwalszą przyjaźnią i wiernością lub w inny sposób wsparli schronisko.
       I na końcu apeluję do tych, którzy planują zakup czworonoga, czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia, aby wcześniej 100 razy przemyśleli swoją decyzję. Może niech rozejrzą się po ulicach naszego miasta, i zobaczą jak dużo bezdomnych psów wałęsa się po nich... Pies to nie pluszak, do którego można się przytulić i w każdej chwili rzucić w kąt jak się znudzi.
      
ida
Liczba publikacji: 11
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.7 21 16

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • biedne te wszystkie bezdomne zwierzaki. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Julia09(2014-01-24)
 • Biedne przez idiotów ze znieczulicą. .. co kupują psy i oddają. .. wurzucają. .
 • dobry apel do ludzi.
 • taa, kochani rodzice kupią a potem piesek niepotrzebny i wałęsa się gdzieś po ulicach
 • znieczulica społeczna i tyle
 • A gdzie ustawa i skarbówka jest zakaz handlu psami a na portalu w dalszym ciagu sprzedam jorka i inne kundle glazurniki mało jeszcze miasto obsrane?? powołać hycla żeby wyłapywał wałęsające sie psy które przyczyniają się do wzrostu ich umnie sasiadka wypuszcza kundla na cały dzień i on krązy po mieście i kryje suki psy sa dla ludzi mądrych
 • sama bym chciała mieć pieska i rzeczywiści e dzieci proszą lecz nie możemy bo oboje pracujemy i biedaczek byłby sam cały dzień w domu. .. byłby po prostu nieszczęśliwy. ..
 • maleństwa, za tymi kratami to sie mecza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Żuczek(2014-01-24)
 • a ja się męczę o czwartej nad ranem, kiedy sąsiadka wystawia psa na podwórko i ten bez powodu szczeka jak głupi przez dwadzieścia minut tylko dlatego, żeby oznajmić, że tam jest i tak jest od trzech lat. A jakaś paniusia wmawia mi, że to dobrze, bo pies w ten sposób ostrzega przed niebezpieczeństwem, Od trzech lat nie zaistniało żadne niebezpieczeństwo, chyba, że ja zwariuję od tego szczekania.
 • w Japonii przy rejestracji psa zapisują jego DNA. I jak na trawniku znajdą psią kupę, to badają i wiedzą czyj to pies i wlepiają mandat razem z kosztami testu. Chciałbym tego dożyć w Elblągu!
 • Jestem za tym, aby tak jak w USA, Anglii i RPA powołano u nas policję dla zwierząt. Rozwiązałoby to wiele problemów niedbających właścicieli o zwierzęta, znęcających się nad zwierzętami, porzucających zwierzęta. Teraz nawet nie wiadomo do kogo te problemy zgłaszać. Natomiast na temat naszego elbląskiego schroniska dla zwierząt można tylko jedno powiedzieć, że jest to miejsce, gdzie w majestacie prawa zwierzęta są torturowane. Bo jak nazwać przebywanie zwierząt na mrozie 17- stopniowym na dworzu w boksach bez budy lub jakiegokolwiek schronienia. Zwierzęta zamarzają!!!!!
 • Pomóżmy schronisku przez kupienie czegokolwiek dla psa. Tak jak zbieramy na ubogie rodziny. Każdy niech kupi choć paczkę chrupek a uzbiera się miarka jak ziarnko do ziarnka. Sama mam w domu dwa psy, których nie dałabym skrzywdzić. Jeśli człowiek nie pomoże zwierzęciu to KTO?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  -ktoś(2014-01-31)
Reklama