UWAGA!

Posprzątajmy razem Elbląg

 Elbląg, Posprzątajmy razem Elbląg
(fot. arch. portEl.pl)

Już po raz siedemnasty w Polsce i w Elblągu organizowane będzie "Sprzątanie Świata - Clean up the World" (17-19 września). Hasło tegorocznej akcji brzmi: "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady".

W naszym mieście sprzątaniem objęte zostaną tereny przyległe do posesji szkół oraz tereny administrowane przez: spółdzielnie mieszkaniowe, Zarząd Budynków Komunalnych, a także skwery, parki miejskie, tereny Nadleśnictwa i tereny Parku Krajobrazowego "Wysoczyzny Elbląskiej", tereny nadrzeczne.
       Wzorem lat ubiegłych podczas akcji chcielibyśmy szczególnie zachęcić do sprzątania naszych lasów. Są one nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. W związku z licznymi powodziami i podtopieniami zachęcamy także dorosłych do sprzątania na terenach nadrzecznych i nadwodnych.
       Zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji „Sprzątania Świata”, zapraszamy do przekazania informacji o miejscu sprzątania i ilości uczniów biorących udział w akcji. Dane należy złożyć do 16 września w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu (tel. 0-55 239-31-00). Informacje o miejscach sprzątania, w szczególności parków miejskich wykorzystane zostaną do ustawienia w uzgodnionych miejscach dodatkowych pojemników.
       W sprawach przeprowadzanej w bieżącym roku akcji oraz w przypadku zainteresowania się innymi terenami do sprzątania można kontaktować się do dnia 16 września z współorganizatorami akcji oraz poszczególnymi zarządcami terenów:
       - Zarząd Budynków Komunalnych - Janusz Michalak tel.: 603-866-601 oraz Małgorzata Iwaniak tel.: 601-14-70-11.
       - Zarząd Zieleni Miejskiej - Irena Kogut - tel. 695-303-373
       - Nadleśnictwo Elbląg - Arkadiusz Niemczyk - tel. 230-85-49,
       - Park Krajobrazowy "Wysoczyzny Elbląskiej" - tel. 611-45-90
       - MPO Sp. z o. o. - tel. 232-42-57
       - ZUO - tel. 236-12-25
       - Urząd Miejski - tel. 239-31-00 i 239-32-05
      
       Przypominamy, że uczestnicy akcji muszą wiedzieć, że nie wolno im dotykać strzykawek, środków medycznych oraz innych ostrych przedmiotów. Zaś odpady należy składać przy istniejących pojemnikach. Odpowiedni dozór nad dziećmi należy przyjąć jako zasadę podstawową.
      
       Jednocześnie informujemy, że ZHP Hufiec w Elblągu w dniu 25 września (sobota) zorganizuje dla dzieci i młodzieży naszego miasta na Placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu w godz. 10 – 13 imprezę
       związaną z akcją "Sprzątanie Świata". Jest to wspaniała forma edukacji ekologicznej. Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie. Harcerze i instruktorzy przygotowują gry i zabawy. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tej imprezie, proszeni są o przekazanie dla ZHP Hufiec w Elblągu zgłoszenia potwierdzającego uczestnictwo. W razie pytań prosimy o kontakt z Martą Nasiadek lub Katarzyną Michalczuk z ZHP: tel. 793-610-882.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem. .. wszystkie buraki powinni wyrzucać śmieci do śmietników. .. tylko głupcom może wydać się to śmieszne:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abcdefgha(2010-09-13)
 • Przede wszystkim należy posprzątać Pomnik/Bis.
 • Mam działkę na Bielanach. Obok przystanku ktoś, na pewno działkowicz wyrzucił kilka foliowych worków ze śmieciami. Ot kultura. Aby od siebie. Tacy niestety jesteśmy, co widać w rowach i zaroślach. Szczególnie osoby palące. Rzucają pety i zużyte pudełka po papierosach gdzie popadnie. Nie dziw, że później pełno wszędzie śmieci nawet w lasach. Obserwowałem grupę turystów z Niemiec, gdy zobaczyli jak wygląda las wokół parkingu. Na szczęście nie rozumiałem co mówią, ale po minach mogłem wywnioskować co sobie o nas mówili.
 • jak dorwę takich co do lasu swoje śmieci wyrzucają albo śmiecą przy parkingach leśnych to w mordę dam, a na poważnie to powinny być takie mandaty za takie coś że przez rok tacy wypłącić się nie powinni a do tego publiczne rzucanie w takich zgniłymi pomidorami na środku rynku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  te rencjusz(2010-09-13)
 • Ciekawski jedna akcja, to za mala. Ale. .zaraz, zaraz. .. a gdzie sluzby miejskie, ktore maja dbac o czystośc miasta ?To ladnie tak wyręczać sie dzieciakami ?przeciez na co dzien, MPO, CLEANER, ZUO i inne firmy za to kase biora, a dzieciakami sie wyreczaja. Powinno byc wiecej koszy naśmieci w mieście. Druga sprawa, publiczne toalety, gdzie sa >?NIE MA. gdy sie komuś zachce, to albo w krzaki, albo. .. sam juz nie wiem gdzie. Nie kazdy zdąży doleciec do marketu za potrzeba. Więcej TOITOIek by sie przydalo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2010-09-13)
 • niech milicja zacznie baczniej przygladac sie terenom po bylych dzialkach na Ogolnej. Wjazd do Elstaru Stacji Kontr. Poj. i nowego budynku mieszkalnego. Jakis burak notorycznie wywozi swoje smieci!!! dlaczego nikt nie kara tych ktorzy robia syf dookola??
 • brawo tak trzymac trzeba uczyc dzieci sprzatania swiata jak nasza wychowawczyni nas zabierala do tej pory to pamietam i do tej pory uzywam smietnikow bo ekipy sprzatajace maja gdzies sprzatac miasto haha przeciez wszystko sie wywraca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tytytyer(2010-09-14)
 • zaraz chwila ja sie pytam za co placimy sluzba sprzatajacym ja nigdy nie widzialem zeby sprzatali miaasto co to ma byc ja sie pytam w pupach sie poprzewracalo do roboty nieroby zas. .. .e kto jest odpowiedzialny za ten caly syf w elblagu kto ??? wlasnie nikt dlatego kazdy ma tu wszystko i kazdego gleboko w du. .i kazdy kto bedzie robil cos dla elblaga bedzie jechany p[rzez chorych internautow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mawerick(2010-09-14)
 • za mało śmietników wElblągu!
 • PROSZĘ NIE WYRZUCAĆ ŚMIECI PRZEZ BALKON - taka prośba wisi na klatkach schodowych Ogólna 46.Więc CIEKAWSKI odpowiedz; Jak firma nadąży sprzątać za takim chamstwem ? --- Jak Twoja spółdzielnia mieszkaniowa zleci sprzątanie i zapłaci to Ci Cleanerek zrobi błysk. Te firmy to firmy komercyjne. Robią to na co dostają zlecenie od UM, ZBK lub SP. mieszkaniowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-09-18)
Reklama