UWAGA!

Poszukiwanie talentów

 
Elbląg, Poszukiwanie talentów
fot. nadesłana

„Często wielkie talenty pozostają w ukryciu” (Plaut). 12 lutego w nawiązaniu do cytowanej sentencji i z myślą o uczniach SP nr 14 odbył się w szkole konkurs pod hasłem „Targi Talentów”, którego organizatorem była Małgorzata Dąbrowska.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I - VI , którzy zaprezentowali swoje talenty: wokalne, taneczne, plastyczne, żonglerskie, recytatorskie i techniczno-konstrukcyjne. Udział w szkolnych Targach Talentów pomógł uczniom odkryć ich mocne strony, uwierzyć w siebie oraz dał możliwość podzielenia się swoim talentem ze społecznością szkolną.
       Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród całej społeczności uczniowskiej.
       Życzliwe jury w składzie: Maria Michałek, Dorota Burdynowicz, Krzysztof Wojterski i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Kamil Świniarski, oceniając uczestników, dodawało im otuchy i odwagi , a także podkreśliło ich wyjątkowość.
       Komisja konkursowa miała trudne zadanie, aby wyłonić największe talenty, gdyż każdy uczestnik był niepowtarzalny. Tak więc do finału zakwalifikowali się uczniowie obdarzeni talentem i umiejętnością pokonania towarzyszącej im tremy. Na galę finalistów, która odbyła się 15 lutego zaprosiliśmy przedszkolaków z Przedszkola nr 18. Występ finalistów nagrodzony został aplauzem społeczności szkolnej i zaproszonych gości.
       Finalistami konkursu zostali: Wojciech Mróz kl I b (recytacja); Michał Orłowski kl I a (konstrukcja z lego); Patrycja Marguardt i Wiktoria Pałeczko kl III b (taniec); zespół klasy IIa i IIIa- dzieci z wadą słuchu i mowy (taniec); Karolina Kraińska kl VIb (wokal); Oliwia Romańska kl Vb (wokal); Katarzyna Woźna kl Vb (wokal); Julia Rogoża kl IVb (recytacja); Kinga Majewska kl VIb (żonglerka).
       W naszej szkole są również dzieci posiadające talent plastyczny. Komisja szczególnie zwróciła uwagę na prace plastyczne wykonane przez:
       Oliwię Brzozowską kl I B, Marię Młodzińską kl II C, Aleksa Tyburcy kl III C,Martynę Andrzejewską kl IV B, Patrycję Witkowską kl IV B.
       Mamy nadzieję, iż w następnym roku będzie jeszcze więcej uczestników obdarzonych przeróżnymi talentami. Do zobaczenia za rok.
      
Małgorzata Dąbrowska, SP nr 14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co za uroczy i elokwentny artykuł :-). To jednak prawda, że Szkoła Podstawowa nr 14 wypuszcza w świat wspaniale rokującą "młodzież". Brawo i gratulacje Pani Małgorzato; -)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Zatorze rulezzzz(2013-02-17)
Reklama