UWAGA!

Pouczenie dla posłanki

Elbląski Sąd pouczył posłankę Danutę Hojarską, że jeżeli nie będzie się stawiać w sądzie na toczących się przeciwko niej rozprawach, sąd zwróci się do Sejmu o zgodę na zastosowanie wobec oskarżonej środków przymusu.

Jak powiedziała sędzia Ewa Mazurek, rzecznik elbląskiego Sądu Okręgowego, posłanka została pouczona, że jeżeli nie będzie przychodzić na rozprawy lub nie usprawiedliwi swojej nieobecności, to sąd, za zgodą Sejmu, będzie mógł przymusowo ją doprowadzić na rozprawę lub też aresztować.
     - Wobec posła nie można stosować żadnych środków przymusu, chyba że Sejm wyrazi na to zgodę - powiedziała Mazurek.
     W piątek ma odbyć się kolejna rozprawa przeciwko posłance Samoobrony. Proces dotyczy małżeństwa Hojarskich, którzy zostali oskarżeni o wyłudzenie ponad 200 tysięcy zł z jednego z banków. Tymczasem posłanka już przysłała do sądu pismo, w którym poinformowała, że nie będzie jej na rozprawie, bo ma wystąpienie w Sejmie. Według rzeczniczki elbląskiego sądu, w tym przypadku jest możliwe, że sąd uzna jej usprawiedliwienie i odroczy rozprawę.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I tak dalej i tak dalej. Tak trzymać, Pani Posłanko. Niech oprzytomnieją ci, co głosowali na niektórych naszych "wspaniałych" posłów. I to się dzieje niby w państwie prawa. W państwie stworzonym przez L.W.- doktora, wykładowcy, speca od komputerów i krzyżówek, a obecnie speca od wielkiego "biznesu".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zgryźliwiec(2002-05-09)
 • Trzeba przyznać, że ta oto posłanka doskonale pasuje do oblicza naszego czcigodnego sadu. Jedna strona drugą uzupełnia i tak kroczą w świetlana przyszłość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-09)
 • TA HOJARSKA TO POWINNA SIĘ UKRYĆ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE. TO JUŻ JAWNE PZEGIĘCIA " PANI POSEŁ".WSTYD ŻE TAKA OSOBA ZOSTAŁA WYBRANA Z ELBLĄGA. DURNIE TO CI KTÓRZY NA NIĄ GŁOSOWALI. NIECH SIĘ LEPIEJ WEŹMIE ZA WYCHOWANIE DZIECI BO I TEGO CHYBA NIE POTRAFI TA "KRYSZTAŁOWA POSTAĆ" Z "KRYSZTAŁOWEJ RODZINKI".
 • Do zgryźliwca . Nie L.W. doktor stworzył ten system tylko my sami od lat 80 i pierwszych strajków tworzyliśmy ten motłoch ktory nami rządzi .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Naoczny świadek wydarzeń(2002-05-10)
 • Aborygen Miejscowy święta prawda, święta prawda szkoda tylko, że jest tak gorzka.
Reklama