UWAGA!

Powiedz "nie" mowie nienawiści

 Elbląg, Powiedz "nie" mowie nienawiści

Można się z nią spotkać głównie w Internecie, ale nie tylko. Również w szkołach, na ulicy i podwórku. Mowa nienawiści czyli potocznie "hejt" (z ang. hate - nienawidzić) to już niemal codzienność, zwłaszcza wśród ludzi młodych. W odpowiedzi na to zjawisko narodził się pomysł projektu "Pionierzy Równości", do którego ruszyła kilka dni temu rekrutacja.

Potrafimy mieszać z błotem z wielu powodów: rasowych, etnicznych, narodowościowych, orientacji czy wyznawanej religii. Według statystyk 40 proc. Polaków uważa mowę nienawiści jako narastający problem społeczny, który ciężko zignorować, natomiast aż 77 proc. czuje się niekomfortowo w związku z obraźliwymi wypowiedziami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej (dane uzyskane w badaniu "Mowa nienawiści w przestrzeni publicznej" realizowanym przez Stowarzyszenie Interkulturalni PL). 
       O ile osoby dorosłe zdają sobie sprawę z konsekwencji mowy nienawiści, zjawisko to jest szczególnie brutalne i bezkarne wśród młodzieży, która nie jest świadoma odpowiedzialności prawnej wiążącej się z nawoływaniem do nienawiści. W odpowiedzi na to zjawisko narodził się pomysł projektu "Pionierzy Równości", do którego ruszyła kilka dni temu rekrutacja. 
       Skierowany jest on do ludzi młodych, od 16 do 26 lat, którzy chcieliby, aby Elbląg był przyjazny zamiast pełen hejtu. Uczestnicy projektu przejdą szkolenia na temat walki z mową nienawiści, a przy okazji nauczą się umiejętności organizacyjnych i promocyjnych w trakcie własnej kampanii zwalczania nienawiści. Udział w projekcie to również doskonała okazja, by poznać wartościowych ludzi, nawiązać przyjaźnie, wymienić się poglądami i działać aktywnie w środowisku lokalnym. Na uczestników czeka też wyzwanie organizacji sesji fotograficznej oraz autorskiej wystawy potępiającej zjawisko mowy nienawiści.
       Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, masz ambicje zmienić Elbląg w bardziej pozytywne i przyjazne dla młodych ludzi miasto, wypełnij formularz rekrutacyjny już teraz. Na zgłoszenia czekamy tylko do 23 listopada! 
       Koordynatorem projektu jest Michał Pawłowski tel. 783-820-128, mail:michal.pawlowski@elblageuropa.pl. Lista osób przyjętych do projektu zostanie ogłoszona 25 listopada.
      
Daria Andryszczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama