UWAGA!

Powiększyć rowerową sieć

 Elbląg, Powiększyć rowerową sieć
fot. arch. UM w Elblągu

Na zaproszenie prezydenta Witolda Wróblewskiego przebywał wczoraj w Elblągu dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Waldemar Królikowski. Tematem rozmów była budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych.

Spotkanie odbyło się w kontekście uruchamiania nowych środków pochodzących z Unii Europejskiej, będących wsparciem na rozwój gospodarczy dla poszczególnych krajów zmagających się ze skutkami epidemii koronawirusa. Z wykorzystaniem powyższych środków Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje dużą inwestycję pn. „Kompleksowa budowa sieci dróg rowerowych w województwie warmińsko-mazurskim”. Jak wskazywano podczas spotkania, wśród ścieżek rowerowych które można zrealizować z wykorzystaniem nowych funduszy unijnych są trakty łączące centrum miasta z dzielnicami podmiejskimi i najbliższymi miejscowościami. Nowe ścieżki powinny jednocześnie wpisywać się w już istniejący system ścieżek rowerowych i przebiegający przez Elbląg szlak Green Velo.

Z końcem minionego roku Prezydent Wróblewski podjął już konkretne kroki przybliżające budowę traktu pieszo-rowerowego do Dąbrowy. Na ostatniej sesji Rady Miasta, 29 grudnia 2020 roku, wpisano do budżetu na 2021 rok kwotę 230 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tego traktu. Wspólne rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich powinny zakończyć się wyborem tych inwestycji, które będą miały szansę na realizację z wykorzystaniem funduszy unijnych. Synchronizacja budowy ścieżek w naszym mieście z planami Zarządu Dróg Wojewódzkich i samorządem województwa powinna stworzyć sieć rowerową w całym regionie.

Łukasz Mierzejewski, Urząd Miejski w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To może ścieżka rowerowa dawnym torowiskiem kolei nadzalewowej do Fromborka ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  GłębokaMyśl(2021-01-15)
 • Piękne i zapomniane teren wysoczyzny elbląskiej Sierpin, Wilkowo, kompletnie zapomniane. Tam jest idealny teren na rekreacje rowerową, mały ruch samochodów, akceptowalne oddalenie od miasta, piękna przyroda i. .. .brak ścieżek rowerowych. Tutaj droga dla rowerów aż się prosi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  ..rowerzysta(2021-01-15)
 • zabraliście autobus podmiejski 22 to ścieżki chociaż dajcie ludziom na dojazdy do miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  obywatel(2021-01-15)
 • Piepszenie w bambus! Budujcie obwodnicę północno-wschodnią a nie mało istotne bzdety wymyślacie.
 • Może w końcu ktoś pomyśli o chodniku i drodze rowerowej od ul. Nowodworskiej w stronę miejscowości Kazimierzowo???? Jest tam tak bardzo niebezpiecznie a poboczem nie idzie jechać rowerem i chodzić też nie ma mowy, dziury i same błoto.
 • niech olsztyn weźmie się za utrzymanie dróg wojewódzkich łopaty dyrektorom, przypupasom i jazda
 • @GłębokaMyśl-, oj tak, oj tak, podkłady jeszcze leżą
Reklama