UWAGA!

Powracają Pola Nadziei na rzecz hospicjum

 Elbląg, Powracają Pola Nadziei na rzecz hospicjum
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Po dwóch latach przerwy w Elblągu wraca akcja Pola Nadziei. To jedna z okazji, by wspomóc działalność Hospicjum Elbląskiego, do czego gorąco zachęcamy.

Do akcji zgłosiło się ponad 30 placówek edukacyjnych. Cieszy nas to ogromnie. Przypomnijmy, że Pola Nadziei organizujemy w Elblągu od 2004 roku. To program zainicjowany przed laty przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Co roku – we wrześniu i październiku - w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, odbywają się akcje, których celem jest wsparcie opieki nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, a także szeroko pojęta edukacja. Ta akcja to naprawdę dobra lekcja empatii.

Akcja ma też istotny aspekt finansowy, co jest dla nas dzisiaj niezwykle ważne. Środki zbierane z poprzednich akcji posłużyły bowiem do rozbudowania i wyremontowania domu hospicyjnego.

Zapraszamy więc serdecznie do wsparcia akcji, do udziału w kwestach, do obecności na pikniku
       i biegu (program poniżej). Placówki będą brać udział w kwestach na rzecz naszego Hospicjum podczas kwest sobotnich, niedzielnych oraz poprzez uczestnictwo w Biegu Nadziei i marszu charytatywnym.

Patronat nad elbląskimi Polami Nadziei 2022 objęli: prezydent Elbląga Witold Wróblewski i nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Mariusz Potoczny.

 

 

Szczegóły Pól Nadziei 2022

 

Sobota, 23 kwietnia

Rozpoczynamy kwestę na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Wolontariuszy będzie można spotkać w sklepach: E. Leclerc Elbląg, Kaufland Elbląg i w Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu. Będą kwestować, a w podziękowaniu za datki wręczać symbol nadziei-kwiat żonkila. W CH Ogrody kweście towarzyszyć będą zajęcia dla dzieci, w trakcie których wykonane zostaną bransoletki żonkilowe.

 

Niedziela, 24 kwietnia

Wolontariusze kwestować będą pod parafiami m.in. w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Gronowie Elbląskim, Zwierznie i Jeziorze.

 

Wtorek, 3 maja

Jacek Lemierski wyruszy po nadzieję, na rowerze, do Częstochowy (tak jak rok temu). W ten sposób chce okazać solidarność z nami i zachęcać do wspierania naszego Hospicjum.

 

Niedziela, 15 maja

Finał akcji. Tego dnia w Bażantarni odbędą się Bieg i Marsz Nadziei, którym towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny z zabawami dla dzieci. Zaproponujemy pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi oraz udzielania pierwszej pomocy. A na dzieci będą czekały takie zabawy jak: gra w kręgle, chusta klanzy, skręcanie balonowych zwierzątek, malowanie buziek, i inne konkursy i zabawy. Będzie też coś dla podniebienia, przygotujemy bowiem domowe wypieki, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem oraz inne smakołyki. Wszystko o biegu (zapisy) i marszu pod linkiem.

Zapraszamy, bądźcie z nami! To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza w obecnych czasach.

Hospicjum Elbląskie

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Literówka na plakacie
 • Bardzo przykre jest zachowanie kierownictwa elbląskego hospicjum, którego nie stać na wspomnienie w tym artykule o nagłym odejściu swojej wieloletniej pracownicy, niegdyś czynnie zaangażowanej w akcję Pola Nadziei i nie tylko. Trochę więcej empatii droga Pani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  Wolontariusz(2022-04-21)
 • Moje doświadczenie z elbląskim hospicjum też nie należy do miłych. Hospicjum odmówiło przyjęcia umierającej mi osoby. Koniec roku, procedury z kasami chorych... a tym wszystkim zapomniano o człowieku, umierającym i cierpiącym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  mimimi(2022-04-22)
 • Na zdjęciu widzimy ze kiedyś rosły tam zonkile. Obecnie pozostało tylko zdjęcie. A gdzie się podziało tyle cebulek kwiatowych. CO.
 • A moje doświadczenia jeśli chodzi o wsparcie Hospicjum są bardzo pozytywne. Kiedy umierali moi bliscy, wszyscy pracownicy! (bez wyjątków), na czele z Dyrekcją, staneli na wysokości zadania. Moi kochani odchodzili godnie w atmosferze szacunku i ogromnej troski. Wielu ludzi, ma podobne odczucia... Jeszcze raz dziękujemy, że takie miejsce istnieje w naszym mieście! Całą rodziną wspieramy Was i Wasze działania! PS Pani Pokropska, jest najwspanialszym lekarzem na świecie!
 • @rodzina - Z wielkim sercem, oddaniem, dużo serdeczności dla P dr Pokropskiek
 • Pozdrawiam Panią Anie P z hospicjum. Bardzo Pani dziekuje za otwarte serce- dobry czlowieku. Oczywiście usciski dla całego "pieknego" hospicjum.
 • Moje doświadczenie z hospicjum jest bardzo pozytywne. Ludzie powinni wiedzieć, że do hospicjum jest długa kolejka. Leżą tam ludzie nie tylko z Elbląga. Chorzy nie mogą być przyjęci, gdy nie ma wolnych łóżek. Ja od ponad 20 lat wspieram hospicjum i to nie tylko 1%. Gdy 11 lat temu przez 6 dni leżał mój Tatuś (tam zmarł), przesłałam większą sumę pieniędzy. Ludzie przypominają sobie o hospicjum dopiero wtedy, gdy dotknie ich lub ich bliskich choroba. A 1% jeśli już przekazują, to często na bzdury, na rozrywki do stowarzyszeń. Jeśli na chorych spoza hospicjum, to bardzo dobrze. Ale tak nie jest. W hospicjum niestety się nie leczy. Ale człowiek leży w czystej pościeli. Odchodzi godnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Bożena L.(2022-04-23)
 • Hospicjum bez wątpienia wykonuje bardzo dobrą pracę. Wiem, że kolejki są długie. Mój Tata niestety na pierwszą wizytę lekarza czekał 10 dni. W tym czasie cierpiał z bólu. Musieliśmy wzywać pogotowie. Dali zastrzyk i pojechali. Miał plastry, ale nadal odczuwał ból. Po wizycie bardzo kompetentnej, empatycznej i zdziwionej lekarki (Dlaczego tak późno zgłosiliśmy? Zgłoszone było w dzień wypisu ze szpitala), mój Tata tego samego dnia po 2 dawkach morfiny odszedł. Placówka jest potrzebna, ale najwyraźniej brak personelu powoduje brak zaopiekowania chorą osobą wtedy, gdy tego potrzebuje. Mam w sobie spore pokłady żalu, mimo to pomagać trzeba, bo hospicjum jest bardzo potrzebne.
Reklama