UWAGA!

Powrót z Afganistanu

Elbląg, Zdjęcie z archiwum 16 PDZ.
Zdjęcie z archiwum 16 PDZ.

W nocy z 6 na 7 listopada na lotnisku w Szczecinie – Goleniowie powitano powracającą do kraju z Afganistanu ostatnią, 200 – osobową grupę żołnierzy III Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego z jej dowódcą, gen. bryg. Grzegorzem Buszką. Wczoraj generał przybył do swojej macierzystej jednostki – dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gdzie pełni obowiązki zastępcy dowódcy dywizji.

Pan generał został powitany przez dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Wiesława Michnowicza, który przywitał swego zastępcę w imieniu dowództwa dywizji i podziękował za wzorowe wykonywanie zadań mandatowych, a także sprawne dowodzenie kontyngentem. Gen. Michnowicz interesował się sprawami dotyczącymi właśnie zakończonej III Zmiany PKW, w której oprócz generała Buszki uczestniczyło prawie 30 żołnierzy 16 PDZ.
     Na spotkaniu poruszono temat przygotowania warunków do funkcjonowania IV Zmiany, w której bierze udział ponad 300 żołnierzy naszej dywizji. Generał Michnowicz zapoznał swego zastępcę z zadaniami realizowanymi w ostatnim okresie przez podległe jednostki, a także z działalnością dywizji w 2009 roku.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama