UWAGA!

Poznaj kulturę miast partnerskich Elbląga

 
Elbląg, Poznaj kulturę miast partnerskich Elbląga
fot. arch.portEl

Tegoroczne Święto Chleba to nie tylko okazja do zakupów podczas jarmarku, ale również dzięki szerokiej współpracy zagranicznej Elbląga, to także okazja do poznania kultury innych państw.

W sobotę i niedzielę serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk miast partnerskich Elbląga, w których swoją kulturę i zwyczaje zaprezentują nasi partnerzy z Compiegne (Francja), Bałtijska (Rosja), Nowogródka (Białoruś) oraz Tarnopola (Ukraina).
       W sobotę będzie można również obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu zespołów z miast partnerskich . O godz. 14 na scenie przy katedrze wystąpią zespoły z Bałtyjska – zespół wokalny „Russkij Suwenir” oraz zespół taneczny „Radość”. O godz. 15.30 zapraszamy do obejrzenia występu Młodzieżowego Folklorystycznego Zespołu Tanecznego „Słoneczko” z Tarnopola. Godzinę później zaś, czyli o 16.30 zaprezentują się artyści z Narwy – orkiestra jazzowa Szkoły Muzycznej – „Narva Little Band” oraz grupa wokalna „Palette”. Orkiestra jazzowa „Narva Little Band” jest laureatem pierwszej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Bałtyckie Gwiazdy”. Zespół składa się z uczniów szkoły w wieku 10-18 lat. Kierownikiem artystycznym i aranżerem jest Borys Parszyn. W zespole grają uczniowie klasy saksofonu, fletu, trąbki, fortepianu, gitary i akordeonu. Repertuar orkiestry stanowią utwory klasyki jazzu i muzyki popularnej. Grupa wokalna „Palette” natomiast powstała w 2014 roku. Zespół tworzą uczennice Szkoły Muzycznej w Narwie. W repertuarze zespołu znajdują się hity końca XX i początku XXI wieku. Kierownikiem zespołu jest Ludmiła Juzwik.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama