UWAGA!

Poznali tajemnice Żuław

 Elbląg, Poznali tajemnice Żuław
(fot. nadesłane)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 zostali zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego "Żuławy - kraina na wodzie". Dzięki uczestnictwu w konkursowych zmaganiach, uczniowie zapoznali się z walorami przyrodniczymi, krajoznawczymi i regionalnymi naszego regionu.

Konkurs, który dostarczył uczniom wielu wrażeń, został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu. Finał konkursu, który trwał od lutego, odbył się 11 września. Podczas finału uczniowie musieli wykazać się wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu Żuław Wiślanych. Natomiast 12 września uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach terenowych po naszej pięknej krainie, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas dożynek w Markusach. Oto nasi Laureaci:
       1. Łukasz Werecik - klasa VIc
       2. Olga Kiełboń - klasa VIb
       3. Aniela Florkiewicz - klasa VIb
       Wyróżnienie otrzymali: Karolina Hanusz, Jakub Frąszczak, Mariusz Krzyżopolski oraz Zuzanna Dorożko. Uczniów przygotowywały nauczycielki przyrody i informatyki - Ewelina Bagdziun i Katarzyna Koronowska.
       Oprócz SP 19 do finału dostali się także uczniowie SP 12, który otrzymali wyróżnienia, a do konkursu przygotowywały je: Małgorzata Czyszek i Jolanta Kowalska.
       Zachęcamy do bliższego poznania Żuław, aby poczuć niepowtarzalny klimat tutejszej wodnej i nadwodnej przyrody oraz przybliżyć sobie bogatą historię tych ziem.
      
Magdalena Rutkowska, SP19
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama