UWAGA!

Prewencja i edukacja. Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, Prewencja i edukacja. Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Prewencja i edukacja - system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych" odbyło się 23 października w Gimnazjum nr 6 w Elblągu.

Z rewizytą do szkoły przyjechali: przedstawiciele Urzędu Miasta Berkovitsa,  Police, Third primary school “Ivan Vazov” oraz  "D-r Ivan Panov” High school. Na spotkanie przybyli również nasi elbląscy partnerzy: UM Elbląg oraz Policja.
       Przygotowania do rewizyty rozpoczęto  stopniowo 4 tygodnie temu. Włączyła się do nich duża rzesza nauczycieli i uczniów. Sam jej przebieg podzielony był na 4 części. Po uroczystym powitaniu przez dyrekcję szkoły  i wręczeniu przygotowanych drobnych upominków, nasi goście  mieli okazję obejrzeć przygotowaną i przetłumaczoną przez uczniów prezentację multimedialną dotyczącą życia codziennego szkoły, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Pokazano jakie działania są podejmowane w celu podniesienia poziomu świadomości wśród młodzieży na temat zagrożeń, wytworzenia w uczniach poczucia odpowiedzialności za przestrzeganie prawa, zasad i norm społecznych. Kolejnym etapem była część artystyczna  w trakcie której wystąpił zespół wokalny z klasy 3c, młodzież kl.3a i 3d wykonała polski taniec Polonez  w strojach z epoki,  a nasze cherleadereki zaprezentowały swój układ taneczny. Kolejna część to zwiedzanie szkoły, pod wrażeniem wyglądu której nasi bułgarscy goście byli przez długie godziny. Nie obyło się też bez prawdziwej polskiej biesiady przy suto zastawionym swojskimi potrawami stole, przygotowanym przez nauczycieli. W trakcie odbywały się rozmowy i wymiana poglądów na temat podobieństw i różnic w szkolnictwie. 
       Partnerzy realizujący wspólnie projekt udali się  jeszcze tego dnia z dyrekcją i przedstawicielami grona pedagogicznego do Fromborka, gdzie razem podziwiali wzgórze katedralne i piękno Bazyliki Archikatedralnej. Po późno popołudniowym powrocie do Elbląga kolejny raz podkreślali bardzo dobrą organizację spotkania.
       Bardzo dziękujemy tym członkom społeczności szkolnej - uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi . którzy aktywnie  włączyli się w realizację tego jak się okazuje udanego przedsięwzięcia.            
      
      
      
      
      
organizatorzy z Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I tak dalej uważam że ta szkoła jest beznadziejna i chodź by to był rejon i tak tu nigdy swojego dziecka nie poślę!!!
 • A ja swoje posłałam i bardzo się z tego cieszę.
 • bo niektórych ludzi się nie da przekonać. słuchają tylko plotek wyssanych z palca. szkoła jest świetna i nie przekona się o tym nikt, do puki sam tam nie przyjdzie.
 • taka niby super szkoła a toalety i drzwi wejściowe na klucz pozamykane jak w psychiatryku.
 • Kiedyś uczniowie zepsuli opinie o tej szkole! Ale czasy sie zmieniaja ! Kiedyś nie znaczy teraz ! Ludzie ogarnijcie sie : O Tu są naprawde bardzo dobrzy ludzie ! Rozwinięci intelektualnie! Nikt nie ma prawa mowic o czyms bo usłyszał o danej szkole plotke! Tak samo molge powiedziec o ludziach ze ten kto to napisał jest taki, siaki i owaki! Nie uważam tej szkoły za jakąś najlepsza, chodzi mi tylko o to że to szkoła jak każda inna!! Uczniowie czują się tu swobodnie a nie jak jakies gimbusy! Nauczyciele są bardzo milki i chetni do współpracy z uczniami! To Bardzo fajna szkoła! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  9
  uczennicaklasy3(2013-10-24)
 • Ja skończyłam tą szkołe i jestem z niej bardzo zadowolona; )
 • a ja posłałam moje dziecko do tego Gimnazjum i jest on bardzo bardzo szczęśliwy że trafił do tego gimnazjum a nie do innego; ) ej już 2 rok w 6 a Pani Lazur która jest na zdjęciu powyżej jest wspaniałą kobietą ! tak samo jak Pani Zengota; )
 • Hahhaha nie każda toaleta jest zamykana, poza tym klucz ma Pani Ania, chodzę już do 2 klasy i nie żałuję, a drzwi wejściowe są pozamykane aby nikt obcy nie właził, a przy drzwiach zawsze ktoś stoi i otworzy; ) oo i to prawda Pani Marta Zengota to wspaniała kobieta, jest moją wychowawczynią z czego jestem szczęśliwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  7
  Amezag.(2013-10-24)
 • Moim zdaniem wszystko jest na pokaz. Niektórzy nauczyciele sięstarają inni nie!
 • Niech żyje przyjaźń polsko-bułgarska!!!!! chcę uczyć się języka bułgarskiego w mojej szkole tzn w gimnazjum 6 do którego chodzę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  uczeń(2013-10-24)
 • Nie ma co, jeżeli ktoś ma wryte w głowie to będzie miał i nic na to nie poradzimy. .A co do szkoły to nie ma na co narzekać. .Zauważyłam, że nasza szkoła stała się sławna bo jeżeli ma tzw. "hejterów" to musi być o niej głośno. LUDZIE, NIE CHODZICIE I NIE WIECIE JAK TAM JEST TO NIE OCENIAJCE. Dziękuję bardzo. .
 • Bardzo się mylisz, ta szkoła niesamowicie się zmieniła. Jestem dumna, że jestem jej absolwentką.
Reklama