UWAGA!

Problem nieczystości w rodzinnych ogrodach działkowych

 Elbląg, Problem nieczystości w rodzinnych ogrodach działkowych
fot. Straż Miejska

Problem odpadów roślinnych i ich spalanie w ogrodach działkowych w dalszym ciągu istnieje. Funkcjonariusze straży miejskiej w ciągu tygodnia podejmują kilka interwencji, które dotyczą zanieczyszczeń, w tym odpadów zielonych pochodzących z działek. Składowanie śmieci w ich okolicy nierzadko w dużych ilościach jest nagminne, co często skutkuje podpaleniem.

Straż Miejska przypomina, że na terenie Elbląga i okolic obowiązuje selektywna zbiórka odpadów, także zielonych, dlatego spalanie ich jest zabronione i zagrożone mandatem karnym w wysokości do 500 zł. Odpady te należy składować w workach lub pojemnikach, które następnie są odbierane i wywożone do Zakładu Utylizacji Odpadów. Na terenach ogrodów działkowych we własnym zakresie należy ograniczyć ilość wywożonych odpadów zielonych poprzez zastosowanie kompostownika.
       Straż miejska kontroluje rodzinne ogrody działkowe pod kątem umiejscowienia pojemników na odpady, które powinny znajdować się na ich terenie od kwietnia do listopada.
       Dbajmy o estetykę naszego miasta i o środowisko, w którym żyjemy!
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie pochwalam palenia, ale nie zmienia to faktu, że najpierw dla dziadków wystarczy upomnienie. SM prawdziwych bandytów się boi, a dziadkom mandat dop. .. ć to potrafi.
 • straż miejska do likwidacji! nie widzę w ich działaniu korzyści dla naszego miasta i mieszkańców a ich nieistotny zakres obowiązków przekazać policji
 • @anonimek1 - A propo spalania odpadow, galezi itp. Bylem kilku krotnie w Walii w miejscowosci Cardiff tam nie ma problemu z spalaniem. BO NIEWOLNO!Jest wytyczony teren na dzialce nieuzytkowej i w tym miejscu skladaja odpady ze wszystkich dzialek. Maja oni tam swoj agregat do ciecia tych galezi z ktorych nastepnie robia kompostowanie z tych odpadow. Kazdy dzialkowiec bierze z tej haldy kompost ktory jest mu potrzebny na dzialce. Czy nie mozna by bylo z zielenia miejska dojsc do porozumienia zeby zabierali nieczystosci typu galezie itp. i wtedy nie bedzie problemu z spalaniem odpadow a dziadkowie nie beda dostawac mandatow za spalanie smieci dla ktorych nie ma odpowiednich miejsc na dzialkach na ich skladowanie. A przewaznie to oni dostaja mandaty i pouczenia.
 • Wystarczy ciulowi z sm oświadczyć, że nie spalasz śmieci, tylko paliwo do podgrzania dajmy na to kiełbasek, czy jakiegoś garnka z wodą, i mogą was cmoknąć soczyście w pompkę
 • Straż miejska niech da spokój działkowcą a weźmie się za kontrolę czuli w prywatnych domach co spadają w piecu śmieci! No ale po co się trudzić jak starszej osobie wystawić mandat i nie zarobić w michę
 • Do miecio21 i innych - W Polsce na razie to nie przejdzie, zaznaczam słowo "na razie", Polacy mają taką mentalność i moim zdaniem tylko surowymi karami ( wg. mnie przynajmniej 1000 zł. ) możemy w tej chwili wpłynąć na zmianę tej mentalności. Spalanie czegokolwiek powinno wszędzie zaznaczę wszędzie kategorycznie zabronione. Nigdzie w Europie zachodniej nie ma tak śmierdzącego kraju jakim jest Polska. Czas chyba już najwyższy to zmienić !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  sierdzielek(2016-09-08)
 • to dziwne, że można spalać węgiel a nie wolno drewna na działce. Jakiś idiotyzm
 • Musi dołączyć do działania policja gdyż dym stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Mendy z działek palią ogniska i cała Fromborska w dymie. Karać i to ostro.
 • @fizia - Przy nowoczesnych kotłach oraz filtrach to i węgiel nie jest taki groźny! Myślisz, że spalanie drewna nie jest szkodliwe?, jeżeli tak myślisz to jesteś w błędzie.
 • Weźmy rolników, ta sama bajka, palą wszystko co się da "biedaki"! Kasy te wieśniaki mają wystarczająco w postaci olbrzymich dopłat do każdego hektara, zwroty akcyzy za paliwo, bezzwrotne kredyty na modernizacje, zwroty za wszystkie szkody jak susze, powodzie, szkody przez dzikie zwierzęta (dziki itp. ). Nie ma chyba grupy obywateli, co są tak za nasze wspólne pieniądze dotowani. Czy tam u góry nikt tego nie widzi ? Bo jak można jedną grupę społeczną faworyzować !!! Ktoś powie, przecież oni produkują dla nas chleb. .. może i tak z tym, że naszpikowany tonami szkodliwej chemii, na którą dzięki dopłatom ich po prostu stać.
 • To może ogniska palic nie wolno? Kto wymysla takie durne zakazy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  wrrrrr(2016-09-08)
 • Działkowcy palący śmieci na Bielanach nie myślą - Fromborska faktycznie czasem jest tak zadymiona, że nie da się jechać. Mieszkańcy Bielan mają już tego dość. Dlaczego mamy się tak męczyć? My nie palimy naszych śmieci pod budynkami, płacimy za ich wywóz. Prosimy: niech się tym zajmie także Policja i Straż Pożarna! Dlaczego? - Działkowcy przy Okrężnej dobrze wiedzą, że straż miejska ma określone godziny pracy i palą śmieci - w tym cuchnące plastiki - wcześnie rano albo wieczorami. Nie da się już wytrzymać w tym smrodzie i dymie! Na nasze prośby starsi państwo palący hałdy śmieci na działkach reagują chamskimi odzywkami, potrafią wyzwać od najgorszych. Mamy małe dzieci, dlaczego one muszą się truć dymem z ich działek?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  mieszkaniecBielan(2016-09-08)
Reklama