UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Projekt „Równy start”

W lutym Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie rozpoczęła realizację unijnego projektu pn. „Równy start”. Będzie on realizowany m.in. w Centrum Edukacji i Młodzieży w Elblągu.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach umowy z Samorządem Wojewódzkim potrwa do końca sierpnia i obejmie swym działaniem łącznie 30 osób. Wsparciem zostanie objęta młodzież nieaktywna zawodowo, nieposiadająca kwalifikacji zawodowych, chcąca je podwyższyć lub zmienić, gdyż najczęstszą przyczyną bierności wśród młodzieży jest brak kwalifikacji zawodowych lub ich niedostosowanie do zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy.
       Projekt poprzez kompleksowe działania doradcze przyczyni się do przeciwdziałania niepewności i bezrobociu wśród młodzieży. Uczestnictwo w zajęciach i kursach znacznie zwiększy szanse młodego człowieka na rynku pracy. Działania z zakresu poradnictwa, szkoleń, warsztatów i konsultacji przyczynią się także do poprawy sytuacji młodych ludzi na rynku pracy. Kursy zawodowe rozszerzą zakres świadczeń zawodowych i pozwolą młodzieży na skuteczne poszukiwanie pracy.
       Ogólnym celem projektu jest poprawa dostępu do zatrudnienia, aktywizacja społeczno-zawodowa oraz integracja młodzieży nieaktywnej zawodowo, w wieku od 18 do 25 lat z województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt ma również na celu umożliwienie młodzieży uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, zmniejszenie poczucia bezradności i wzmocnienie umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy będą mogli również rozwinąć umiejętności i kompetencje społeczne, niezbędne na rynku pracy i w życiu społecznym. Kursy językowe pozwolą na podwyższenie lub nabycie umiejętności posługiwania się wybranym językiem obcym. W ramach projektu odbędą się: warsztaty psychologiczne, aktywnego poszukiwania pracy, ABC przedsiębiorczości, kursy języka obcego, komputerowe, a także podnoszące kwalifikacje zawodowe: kucharz małej gastronomii, gospodarstwo domowe, agroturystyka. Dodatkowo wszyscy beneficjenci zostaną objęci indywidualnym wsparciem psychologicznym i doradczym.
       Podczas zajęć uczestnicy skorzystają – podobnie jak w przypadku poprzednich projektów – z bezpłatnego wyżywienia, a osobom zamieszkałym w znacznej odległości od miejsc szkolenia zostaną dofinansowane koszty dojazdu środkami komunikacji publicznej. Beneficjenci ostateczni aktywnie uczestniczący w kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe otrzymają dodatki szkoleniowe. Nad całością przebiegu projektu i jakością zajęć czuwać będą: koordynator projektu oraz opiekunowie grup w Elblągu, Mrągowie i Piszu.
      
      
      
Anna Nosarzewska. OHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • to OHP trochę się przecenia. Byłem akurat jednym z uczestników ich projektu Twoja wiedza twój sukces. Nie wyniosłem z tego ani wiedzy ani sukcesu. Całe te szkolenia to jedna wielka lipa. .która sprowadzała się tylko do podpisywania list obecności. Może niech zajmą się czymś konkretnym. .. bo kursy typu pisanie listu motywacyjnego albo cv niewiele dają. .a wręcz przeciwnie traci się tylko czas. Naprawdę nie warto tam chodzić. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    maślak(2010-02-22)
Reklama