UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Protektorat Prezydenta RP nad organizacjami harcerskimi

 
Elbląg, Protektorat Prezydenta RP nad organizacjami harcerskimi
(fot. Sławomir Bernaś, ZHP)

W piątek 25 maja prezydent RP Bronisław Komorowski objął protektorat nad organizacjami harcerskimi w Polsce i poza granicami Kraju. Protektorat Pierwszego Obywatela Rzeczpospolitej to wyraz uznania dla działań organizacji harcerskich oraz misji wychowawczej.

W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie, Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia „Harcerstwo” (Białoruś), Harcerstwa Polskiego na Ukrainie, Stowarzyszenia Harcerskiego i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” (Federacja Skautingu Europejskiego).
       Wszystko rozpoczęło się uroczystym apelem na dziedzińcu Pałacu Belwederskiego w Warszawie. Podczas ceremonii prezydent wręczył akty nadania protektoratu władzom naczelnym przybyłych organizacji. Kolejno odbył się kominek harcerski, w czasie którego prezydent RP Bronisław Komorowski wygłosił gawędę.
       – Krzyż harcerski jest wspólnym znakiem, wspólną busolą wyznaczającą kierunek harcerskiej drogi dla wszystkich – mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości.
       Historia honorowego patronatu głowy państwa nad harcerstwem związana jest już z II Rzeczpospolitą. Pierwszym protektorem ZHP został marszałek Józef Piłsudski. W gronie protektorów znaleźli się również kolejni prezydenci II RP: Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki. Do tradycji protektoratu międzywojennego powrócili prezydenci III Rzeczypospolitej: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.
      
      
phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama