UWAGA!

Prowadzący - trzeźwo myślący

Elbląg, Prowadzący - trzeźwo myślący

Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” oraz koło lokalne Platformy Obywatelskiej nr 5 w Elblągu w dniach 29 lutego - 2 marca przeprowadziło akcję pn. „Prowadzący - trzeźwo myślący”, której celem jest uświadamianie młodym kierowcom bawiącym się w lokalach, że nie powinni prowadzić pojazdu po wypiciu alkoholu.

W miejscach, gdzie znajdują się lokale rozrywkowe, rozdawano elblążanom ulotki i naklejki informacyjne odnośnie naszej inicjatywy.
     - Nie ma metody, która pozwala określić bezpieczną ilość alkoholu, umożliwiającą prowadzenie samochodu - mówi Marek Kucharczyk, przewodniczący SMD w regionie. - Nawet jedno piwo to czasem za dużo, by wsiąść do samochodu i bezpiecznie jechać. Dlatego zanim zacznie się zabawa w lokalu, warto zastanowić się nad alternatywnym, bezpiecznym środkiem transportu do domu lub po prostu wyznaczyć drivera, czyli niepijącego kierowcę. W swoich założeniach akcja „Prowadzący - trzeźwo myślący” jest skierowana szczególnie do młodych osób, bawiących się w klubach i pubach, jednak kontekst problemu jest znacznie szerszy.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama