UWAGA!

Przed pierwszym dzwonkiem

 
Elbląg, Do końca wakacji pozostało kilka dni
Do końca wakacji pozostało kilka dni (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Kończą się i tegoroczne wakacje – 2 września uczniowie wrócą do szkoły. Jak będą funkcjonowały szkoły ponadpodstawowe z „podwójnym” rocznikiem w klasach pierwszych – to pytanie zadają sobie pierwszoklasiści i ich rodzice. Wszystko okaże się w praktyce.

Rok szkolny rozpocznie się 2 września – „tradycyjny” termin rozpoczęcia nauki w szkołach (1 września) wypadł w tym roku w niedzielę.
       Początek roku szkoły 2019/20 będzie szczególny. Jeszcze we wrześniu rozpocznie się referendum na temat strajku nauczycieli. Trudno przewidywać, czy do przerwy w nauce dojdzie, gdyż część nauczycieli jest rozczarowana postawą Związku Nauczycielstwa Polskiego po kwietniowym strajku.
       - Dostaliśmy po kieszeni, dowiedzieliśmy się, że jesteśmy nierobami, a jak nam się nie podoba, to możemy iść pracować na kasę do sklepu. I takie są osiągnięcia tamtego protestu. Część koleżanek mówi, że następny strajk jest bez sensu, i tak nic nie zmieni – mówi anonimowo jedna z nauczycielek.
       Z obawami do szkoły przyjdą też uczniowie pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Wszystko przez tzw. „podwójny rocznik” - w szkołach ponadpodstawowych spotkają się absolwenci szkół podstawowych i gimnazjum. Dyrekcje szkół uspokajają.
       - Jesteśmy gotowi. Szkoła przeszła mały remont. Utworzyliśmy 8 klas pierwszych, po 4 oddziały dla absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej. - mówiła Beata Orzech, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego.
       W III LO do pierwszych klas przyjęto 215 uczniów. Lekcje odbywać się będą do godziny 15.15. Podobna sytuacja jest w Zespole Szkół Technicznych, gdzie w 6 klasach pierwszych (po 3 dla absolwentów gimnazjum szkoły podstawowej) rozpocznie naukę 181 uczniów. Tutaj również ostanie lekcje zakończą się o godz. 15.15.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama