UWAGA!

Przedsezonowe porządki w lesie

 Elbląg, Przedsezonowe porządki w lesie
(fot. Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg)

Każdego roku przed rozpoczęciem sezonu turystycznego leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg przeprowadzają przeglądy obiektów turystycznych. Mimo epidemii koronawirusa w tym roku jest podobnie.

Sprawdzane są wiaty, ławy, miejsca parkowania wieże obserwacyjne, punkty widokowe ścieżki edukacyjne kładki, schody i wszelkie inne obiekty wykorzystywane przez przyjeżdzających do lasu turystów. Oprócz obiektów turystycznych dokonywane są także przeglądy szlaków turystycznych pod względem bezpieczeństwa. Leśnicy wykonują przegląd drzew, które rosną w najbliższym sąsiedztwie szlaków. Po przeglądzie wyznaczane są drzewa, które w wyniku silnych wiatrów uległy przechyleniu i „wiszą” nad szlakiem, oraz te które porażone są przez grzyby, mają wypróchniały pień, są suche lub z innych powodów mogą się złamać lub wywrócić.

W ostatnich dniach między innymi w leśnictwie Kadyny oraz leśnictwie Jagodno wzdłuż czerwonego szlaku Kopernikowskiego wykonywane zostały prace związane z usunięciem niebezpiecznych drzew. Po ścięciu, część drzew została pozostawiona przy szlaku, będzie można na nich wypocząć a z czasem ulegną rozpadowi stając się miejscem do życia dla organizmów żyjących w środowisku tak zwanego martwego drewna.

Wszystkim osobom które wybierają się do lasu w najbliższych dniach przypominamy, że na terenie Nadleśnictwa Elbląg ( lasy Wysoczyzny Elbląskiej i Mierzei Wiślanej) w dalszym ciągu obowiązuje zakaz rozpalania ognia, zamknięte są wieże obserwacyjne w Kadynach, na „Wielbłądzim Garbie” i „Górze Pirata” oraz zalecamy ruch jednostronny na edukacyjnej ścieżce przyrodniczo-historycznej w Kadynach (wejście do klasztoru – schodami, zejście – jedną z dwóch pętli ścieżki edukacyjnej). Natomiast przy planowaniu wycieczki do lasu zapraszamy do korzystania z darmowej aplikacji mobilnej Kraina Buka.

Życzymy miłego pobytu w lasach Nadleśnictwa Elbląg

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama