UWAGA!

Przedszkolny szach-mat na Mącznej

 
Elbląg, Przedszkolny szach-mat na Mącznej
fot. nadesłana

6 listopada w Przedszkolu nr 10 „Mały Odkrywca” w Elblągu odbyły się „Zabawy szachowe”. Uczestnikami wydarzenia były dzieci w wieku 3-6 lat oraz ich rodzice.

Podczas imprezy odbyły się dwie konkurencje składające się z części teoretycznej, gdzie sprawdzono wiedzę ogólną ze znajomości gry w szachy oraz części praktycznej, w której uczestnicy zmagali się w partiach szachowych.
       Rozgrywkom „królewskiej gry” towarzyszyły ogromne emocje, wyraźnie widoczne na twarzach dzieci i ich opiekunów. Wśród uczestników wyłoniono dwójkę najlepszych „Szach-Mistrzów”. Dla wszystkich dzieci przewidziane zostały drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
       W klasyfikacji generalnej 1. miejsce zdobył Bernard Kędziora reprezentujący Przedszkole nr 10. 2. zajął miejsce reprezentant SP 16 Hubert Walczak, a 3. jego młodszy brat Igor Walczak reprezentujący Przedszkole nr 26.
       Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi, cierpliwości, pokory i odpowiedzialności za własne decyzje, a także szacunku do przeciwnika, jak i samego siebie. Widzimy zatem, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozgrywka intelektualna, ale również ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.
       Turniej zorganizowano w ramach prowadzonej w Przedszkolu nr 10 Innowacji pedagogicznej pt. „W królestwie Króla i Królowej”.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama