UWAGA!

Teraz ja - Przejście dla pieszych?

Niedawno zwróciłem uwagę na jedno skrzyżowanie, w właściwie przejście dla pieszych na nim. Miejsce ich umieszczenia - czy na pewno jest słuszne?

Przejście dla pieszych ma umożliwić, pomóc osobie poruszającej się chodnikiem przejście na drugą stronę ulicy. Ale czy przejście powstałe na skrzyżowaniu ulic Pawiej i Konopnickiej umieszczone jest w odpowiednim miejscu? Zazwyczaj przejścia dla pieszych umieszczone są tak, by samochód mógł zatrzymać się kawałek za przejściem (lub przed nim jeżeli na skrzyżowaniu są światła), tak by kierowca mógł spokojnie zobaczyć, czy nie nadjeżdża inny pojazd. W ten sposób kierowca nie przeszkadza pieszemu, który bez problemu może przekroczyć jezdnię.
      Jednak nie jest tak na opisywanym skrzyżowaniu. Kierowca musi zatrzymać się na przejściu dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu samochodom jadącym ulicą Konopnickiej. Powoduje to, że pieszy nie może przejść przez jezdnie na drugą stronę.
     Trochę mnie zdziwiło takie „wsadzanie: przejść na siłę, a tam, gdzie by się przydały, po prostu ich nie ma. Do takich miejsc należy m.in. ul. Piłsudskiego na wysokości ul. Kajki czy ul. Królewiecka przy jednostce wojskowej.
     Mam nadzieję, że elbląskie inicjatywy „na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym” będą bardziej przemyślane i, co najważniejsze, nie będą skłaniały do łamania przepisów.
     

 

Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 31
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.2 13 7

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • fajnie wyglada Lamus z tymi alusami. zeby tylko tyle paliwa nie spalay. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dopierwszegominiestykista(2009-03-01)
 • A na Komeńskiego żeby zobaczyć czy nic nie jedzie trzeba się zatrzymać na torach. I co? I nic. Niestety, w niektórych miejscach nie da się inaczej. Zrobili by przejście kawałek dalej w głąb Pawiej to byście narzekali że łączy chodnik z trawnikiem. Kraj malkontentów i "narzekaczy". ..
 • Ludzie na prawdę nie mają na co już narzekać. Nawet o przejściu dla pieszych potrafią namarudzić w gazecie. Proponuję samemu zaproponować umiejscowienie tego przejścia. Ja nie widzę innego logicznego położenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  grabzki(2009-03-01)
 • A proszę zobaczyc znaki drogowe na ul. Mazurskiej jest ogranicaenie 30 km na godz. gdyz są wyboje ale zaraz wyboje się koniczą i można jechać 50 km na godz. ALE SKĄD GDYZ PAN WŁDZA STOI Z RADAREM I ZATRZYMUJE ZA SZBKA JAZDE ale to mozliwe tylko w Elblągu o nie prawidłwo ustawionych znakach drogowych bo mandatami najlepiej karac i wykazywac swoją, ,UCZCIWA, ,pracę POLCJANTA.
 • przecież piesi i tak chodzą jak chcą, czy pasy sa czy uch nie ma czy światło jest czerwone czy zielone i tak lezą nie oglądając się na boki. Szczytem jest kobitka która wyjechał wózkiem z dzieckiem na jezdnie, sama pozostając na chodniku i czekała tak sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowiec(2009-03-02)
 • mieszkam tam od ponad 40 lat i dopiero w tym roku "wyskoczyli" tam z pasami. Jeśli już tam mają być- niech to ma ręce i nogi. Chyba o to chodziło autorowi.
 • zgadzam się z Panią SS - RP
Reklama