UWAGA!

Przełom w sprawie ścianki?

 Elbląg, Przełom w sprawie ścianki?
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Ścianka wspinaczkowa przy IV LO, które należy do Zespołu Szkół i Placówek Sportowych, zostanie ponownie otwarta? Takie informacje przedstawiła wczoraj (7 kwietnia) Wspinalnia w swoich mediach społecznościowych.

- Po długich, prawie rocznych i bardzo konstruktywnych rozmowach, do których doszło także dzisiaj, doszliśmy do osiągnięcia kompromisu – poinformowała wczoraj (7 kwietnia) na Facebooku Wspinalnia. - O otwarciu ściany (bo o tym mówimy) poinformujemy najszybciej, jak się da. Dziękujemy wszystkim razem i z osobna za wsparcie i dobre słowo – czytamy w mediach społecznościowych firmy.

Na łamach portEu o zawieszeniu działalności jedynej w regionie ścianki wspinaczkowej pisaliśmy pierwszy raz we wrześniu 2021. Przypomnijmy, że po wejściu IV LO w nową strukturę Zespołu Szkół i Placówek Sportowych, strony nie mogły dojść do porozumienia w kwestii podpisania nowej umowy. Wygląda na to, że firmie i szkole, której organem prowadzącym jest miasto, udało się wreszcie osiągnąć konsensus.

Jak wygląda to porozumienie i jak będą się prezentowały możliwości korzystania ze ścianki przez uczniów i mieszkańców w ogóle? Dziś (8 kwietnia) wysłaliśmy do Wspinalni, Zespołu Szkół i Placówek Sportowych oraz Urzędu Miejskiego pytania w tej sprawie.

Na ponowne otwarcie ścianki entuzjastom tego sportu w Elblągu przyszło długo poczekać. "Brawo", "czekamy", "mega wieści", "nie mogę się doczekać", "super", "czekamy na info" – komentują teraz w mediach społecznościowych zapowiedź otwarcia ścianki pasjonaci wspinaczki.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wybory na dyrektora widać zmotywowały, można można?
 • MariuszLewandowski-Fc @kek - Prawda jest taka ze zasady współpracy biznesu ze szkołami w dziedzinie sportu powinny być określone dawno. Podczas sporu o wyciąg na Chroberku była okazja ale ją z Bożej niełaski radni PIS-u zniszczyli. Jaką część mózgu muszą mieć ludzie którym mówi się co robią prosto w oczy a oni mówią że to pada deszcz. Traks za ten numer powinien być przez narciarzy witany staropolskim "SPIE, ,, ,AJ LESZCZU "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  3
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-08)
 • Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle ps. A najlepsze widoki są z dołu
 • NIE! NIE! NIE! ściankę należy zamknąć po to żeby można ją było z przytupem otworzyć, zrobić uroczyste otwarcie z przecinaniem wstęgi, z orkiestrą, telewizją i koniecznie z przemówieniami
Reklama