UWAGA!

Przesyłki z Polski do Anglii i odwrotnie

2019-08-08
10:49
 
Przesyłki z Polski do Anglii i odwrotnie

Wydawać by się mogło, że w roku 2019 wysyłka paczki z Polski do Anglii lub z Anglii do Polski, nie powinna sprawiać żadnych problemów. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach paczki dochodzą uszkodzone, niekompletne, a dodatkowo z ogromnymi opóźnieniami, które sprawiają problemy i mogą pociągnąć za sobą nieprzyjemności. Co dzieje się w sytuacji, kiedy paczką wysyłamy prezent dla rodziny w Polsce lub znajomych w Wielkiej Brytanii, ale paczka zostaje zagubiona po drodze, lub kosztuje zdecydowanie więcej, niż zakładaliśmy?

Z pewnością nie jest to przyjemna sytuacja, niestety zdarza się nadal stosunkowo często. Jak uchronić przesyłki do Polski? Jak nadawać paczki z Polski? Przedstawimy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kuriera dla swojego zamówienia.
      
       Wysyłaj łatwo

       Zarówno przy wysyłaniu przesyłek do Polski, jak i paczek z Anglii, wielu klientów wolałoby liczyć na obsługę w ojczystym, polskim języku. Dlaczego? Wielu z nich nadal nie ma swobody posługiwania się językiem angielskim, a w przypadkach takich jak niestandardowe paczki czy grad pytań dotyczących przesyłek, taka blokada mogłaby uniemożliwić im wysłanie paczki na dogodnych, preferowanych warunkach. Obsługa w języku polskim (np. na euro-paka.pl, gdzie dodatkowo dostępne jest wygodne śledzenie przesyłki online) to dla dużej grupy klientów spore ułatwienie, które może pomóc im w nadaniu odpowiedniej przesyłki.
       Dodatkowo, czas to pieniądz. Kurierzy coraz częściej oferują wygodne rozwiązania dla potencjalnych klientów, takie jak door-to-door service - odbierają oni paczki bezpośrednio od nadawcy w miejscu zamieszkania czy miejscu pracy, i doręczają niemal do rąk własnym adresata w innym państwie. W ten sposób, można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy na przewozie paczki, szczególnie takiej o niestandardowych wymiarach, albo po prostu ciężkiej.
      
       Wysyłaj bezpiecznie
       Paczki z Polski czy przesyłki z Polski to nie ulotki, które bez zastanowienia wrzuca się do skrzynek. Takie przesyłki często zawierają istotne rzeczy i ważne przedmioty, które powinny być dodatkowo zabezpieczone, na co zwracamy uwagę. Warto zatem wybrać takie usługi, do których dołączone jest ubezpieczenie. W dobrym tonie jest także dołączenie przez kuriera numeru listu przewozowego, pod którym klient może monitorować losy paczki z każdego miejsca na Ziemi. Daje to poczucie bezpieczeństwa i kontroli, a w razie wątpliwości, klient może powołać się na numer paczki i rozwiązać problemy.
      
       Wysyłaj szybko

       W przypadku wielu paczek, liczy się czas. Szybkie przesyłki to już nie luksus, a standard. Dostarczenie paczki z Polski do Anglii i odwrotnie może zająć nawet mniej niż 24 godziny - wystarczy, że skorzystasz z usług doświadczonej i sprawdzonej firmy. Dla porównania, przesyłki wysyłane pocztą mogą oznaczać kilka tygodni oczekiwania.
      
       Wysyłaj ze sprawdzonym kurierem

       Łatwo wpaść w pułapkę podejrzanie tanich usług, które dopiero co pojawiły się na rynku. Ich twórcy często nie są w stanie przewidzieć problemów logistycznych czy transportowych, obiecując klientom naprawdę wiele, ale nie wywiązując się ze swoich słów. W przypadku paczek z Polski lub przesyłek do Polski, dobry kurier to gwarancja usługi o wysokiej jakości i doręczenia paczki w takim stanie, w jakim opuściła ręce nadawcy. Nie warto ryzykować utraty zawartości paczki, lub wyraźnych opóźnień w jej doręczeniu, dla zaoszczędzenia kilku złotych. Może bowiem okazać się, że pozorna oszczędność przyniesie nam wiele problemów, wątpliwości, zmartwień lub skończy się zagubieniem paczki i brakiem możliwości odzyskania jej wysokiej wartości.
      
----- materiał płatny ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej