UWAGA!

Przez zmiany w rozkładzie spóźnią się do pracy

 
Elbląg, Foto Anna Dembińska (arch. portEl.pl)
Foto Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Jak dojechać na rano do pracy do Olsztyna? - nad rozwiązaniem tego problemu będą się głowić elblążanie, którzy korzystają z rannego połączenia kolejowego pomiędzy Elblągiem a stolicą województwa. Na skutek zmiany rozkładu jazdy spowodowanego remontem linii kolejowej pomiędzy Olsztynem a Gutkowem, pierwszy pociąg z Elbląga przyjedzie do Olsztyna później niż do tej pory.

Pierwszy pociąg (PKP Przewozy Regionalne) z Elbląga do Olsztyna wyjeżdża z naszego miasta o godz. 5.07 i o 6.55 przyjeżdżał do stolicy województwa. „Sporo ludzi tym pociągiem co wyjeżdża z Elbląga o 5:07 jeździ do pracy do Olsztyna. Ludzie wyrabiali się do pracy na 7.30. Po zmianach w rozkładzie nie zdążą do pracy, a pracodawców nie interesują zmiany w rozkładzie” - napisał do nas jeden z czytelników.
       Od 16 września zmienią się godziny odjazdu tego pociągu. I nie są to zmiany na lepsze. Pierwszy pociąg do Olsztyna wyjedzie z Elbląga o 5.17, a do Olsztyna dojedzie o 7:13. Po drodze (w Gutkowie) pasażerowie będą musieli się przesiąść na autobus. Niestety to nie koniec złych informacji dla pasażerów.
       - Kolejna zmiana nastąpi 20 października i wówczas pociąg, o którym pisze podróżny, udało się nam przesunąć tak, że do stacji Olsztyn Główny będzie dojeżdżał około godziny 7:10 – informuje Anna Nowak, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne Oddział w Olsztynie.
       Wszystko dlatego, że część linii na trasie Olsztyn – Elbląg jest jednotorowa.
       - Ostatecznie za rozkład jazdy odpowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe, które muszą skoordynować ruch pociągów nie tylko Polregio, ale też innych przewoźników. Zmiana kursowania jednego pociągu generuje zmiany całego rozkładu – dodaje Anna Nowak.
       Kolejne połączenie kolejowe z Elbląga do Olsztyna wiąże się z przesiadką w Malborku (wyjazd z Elbląga o 5.30, przesiadka w Malborku o 6.10, przyjazd do Olsztyna o 8.10).
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama